Богдан Юсипчук: «Для мене дуже важливо, щоб про чергову перемогу українця й України дізналися у світі»

Назад
Шоу-бизнес

Bogdan Iusipchuk_03Найкрасивіший чоловік світу, український актор Богдан Юсипчук про свої недоліки, жіночі спокуси, гроші і Голівуд для порталу ukrainky.com.

Богдане, чому особисто не поїхали на показ у Канни? Це ж мрія будь-якого актора…

— Я збирався їхати, і для мене дуже важливо, щоб про чергову перемогу українця й України дізналися у світі, тим паче, на найвідомішому кінофестивалі – власне, тому й подали заявку на показ. Але водночас для мене важливо максимально відпрацювати свою перемогу тут, вдома. У 2014 році, коли я отримав схожі титули, цей здобуток виявився не на часі – розпочиналися військові дії на Сході, ясна річ, було вже не до розголосу. Зараз я маю нагоду якомога ширше донести інформацію про все, що відбулося. Тому й залишився у Києві: багато запрошень, пропозицій, знову ж таки інтерв’ю.

Як вам така підвищена увага? Не втомилися ще?

— Звісно, це приємно. Я, власне, знав на що йшов)

А для чого ви йшли? Що підштовхнуло спробувати себе у конкурсі чоловічої краси?

— Передусім, додаткові можливості – заявити про себе, про країну, про наш потенціал. Повірте, зовсім не через самозакохане бажання офіційно стати найкрасивішим. Як на мене, чоловік, який пишається своєю зовнішністю, – не чоловік. Та й самі конкурси «Містерів» – вони не лише про чоловічу красу. Так, оцінюють твій зовнішній вигляд, обличчя, тіло, вміння себе подати, знання етикету. В програмі були три виходи: оголеними по пояс, в плавках, в смокінках, національних костюмах. Але водночас в таких конкурсах мають місце й суто чоловічі випробування. Скажімо, на конкурсі в Англії у нас був екстрим-челендж, коли ти в команді долаєш екстремальні перешкоди. Був спортивний конкурс, коли ти демонструєш свої фізичні дані. Був мультимедійний конкурс – на вміння презентувати, подати, показати певну інформацію за допомогою сучасних технологій. Був і конкурс талантів – я представляв номер Чарлі Чапліна.

Вас запросили на цей конкурс чи ви зголосилися самі?

— На Mister Sea World запросили: оргкомітет відстежує переможців різних конкурсів і, якщо вважає їх відповідними, достойними, запрошує до участі в себе. Державної підтримки такі конкурси не мають, хоча кожен учасник представляє саме країну, а не себе самого. Я шукати підтримки не звик, ні у держави, ні у продюсерів, бо потім обов’язково будеш комусь щось винен, а я цього не люблю. Поїхав у Перу за власний кошт. І чітко розумів: що моя перемога буде премогою України, а помилки чи поразка будуть лише моїми.

А яких помилок ви припустилися?

— Жодних:) Інакше б не виграв. Розумієте, я їхав за перемогою. Знав, що і як робити, ретельно готувався, щоб у журі не було шансів до чогось присіпатися. Я й поводився так, наче вже виграв. Йдеться не про статусність чи якусь пихатість, а про впевненість і достойність. Я щоразу себе запитував, як би вчинив переможець, і робив саме так. Скажімо, якісь конкурсанти хизувалися у соцмережах десятками світлин, аби лише засвітитися, а я викладав одне фото, але якісне і доречне. І це відзначали всі, а на «спам» інших не зважали. Я не «вівся» на якісь спокуси. Не починав їсти, поки не подадуть їжу всім. Завжди виглядав доглянуто. Це, здається, дрібнички, але журі зважало саме на них, а не на заготовлені позування. Ти можеш бути найкрасивішим і найпідкачанішим, але якщо не вмієш достойно поводитися – все, про титул можеш забути.

Bogdan Iusipchuk_02Недостойно – це як?

— Ну от приклад. Підходить хтось із адміністрації конкурсу (а там всі приятелюють, вільно спілкуються) і каже: «Богдане, ти класний чолов’яга, вболіваю за тебе і, думаю, що візьмеш перше місце. Однак у тебе є конкурент – «Містер Болгарія», він теж має всі шанси. Ви ж товаришуєте – що про нього скажеш?». І пауза – як ти себе поведеш: обмовиш, розкритикуєш конкурента чи… Я дав болгарину найкращі рекомендації, бо ми справді здружилися, і щиро б втішився його перемозі.

Оце так перевірочки…)

— Тільки-но ти приїздиш на конкурс, починається боротьба не красенів, а стратегів, тактиків, психологів. Це конкурс чоловічої поведінки.

Тобто ви – ідеальний чоловік:) А недоліки у вас є?

— Звісно, я ж жива людина. Найбільше собі докоряю за те, що мало часу проводжу з близькими людьми.

Хто ваше найближче коло?

— Брат, мама з татом, друзі. Причому я маю друга ще з косівського дитинства – щира, відверта людина, коли приїжджаю до батьків завжди йдемо десь у ліс, на річку. Мої київські друзі – це брати-режисери Артем і Олександр Хакали, Василь Котляров (группа NewZCool), Дмитро Ступка. Давно товаришуємо.

Щось нема у цьому переліку дівчини. Невже такий красень і самотній?

— Зараз моє серце справді вільне, я зараз «одружений» на своїй справі. В мене були тривалі серйозні стосунки, однак дівчина не дуже підтримувала мої починання, не вірила, наприклад, що я виграю у конкурсі Mister Sea World.

Ви болісно переживали?

— Скажу так: я зробив все, щоб мені було не болісно – поринув у підготовку до конкурсу і заповнив увесь свій час тренуваннями і роботою.

А чи «віддасть» ваша мама такого золотого сина комусь?) Як ставиться до претенденток?

— Та ревнує трошки, це ж мама:) Але вже й внуків хоче. Кажу їй: всьому свій час.

Що вас приваблює в жінках, а що відштовхує?

— Страшенно не подобається, коли мене намагаються контролювати: а де ти? а коли будеш? а чому не сказав? Ще не подобається, коли ображаються через дрібниці. Я ціную легкість, доброзичливість, спокій – у мене через завантаження роботою, проектами не так багато часу для близької людини. Хочу проводити його цікаво, затишно, а не в сварках, хочу бути впевненим, що у мене є тил. Було б круто мати з коханою одну ціль, спільні захоплення – дивитися в одному напрямку, як кажуть.

Після ваших перемог, напевно, збільшилася кількість бажаючих познайомитися, зустрітися

— В геометричній прогресії. Дуже багато повідомлень надходить і у фейсбук, і на пошту. На адекватні звернення, якісь слова підтримки завжди відповідаю, а на сумнівні пропозиції не реагую взагалі.

Богдан ЮсипчукВи нещодавно розповідали, що вам пропонували навіть зйомки у, м’яко кажучи, еротичному фільмі:)

— Ой було:) Звісно, що відмовися. У мене є голова на плечах – вмію заробити гроші, не торгуючи тілом. Ви знаєте, скільки я в нього інвестував за останні десять років? Дуже багато. Регулярні тренування, професійний зал, спортивне харчування, жорсткий режим, відмови від якихось простих людських радостей – це все точно не заради сумнівних зйомок.
Мені цікаві серйозні проекти. От зараз запропонували стати обличчям бренду чоловічого одягу. Зателефонували з шоу «Холостяк» – пропонують участь.

Ото вже буде аншлаг, якщо погодитеся! А на що ніколи не дасте згоду?

— В роботі? На згадані сумнівні пропозиції. А в житті… Я б перефразував – чого собі не дозволю. Вдарити жінку: той, хто хоч раз вдарить жінку, назавжди вб’є в собі чоловіка. Ще – зрадити рідних. Це, напевно, мої головні особисті табу.

Що вас найбільше розчулило нещодавно?

— Треба згадати… Першими приходять на думку вчинки мого конкурента і товариша по конкурсу – того самого «Містера Болгарія». Ми не були знайомі, скооперувалися перед вильотом до Перу, щоб разом летіти. Дорога чекала довга, з багатьма пересадками: і літками, і машиною, і потягами. Він взяв на себе організацію маршруту, займався всіма деталями – щиро, поводився так, наче мій давній друг. Власне, таким і став. Оця допомога, підтримка малознайомої людини мене завжди розчулює.

А підтримка знайомих людей – тут, вдома, відчувається? Чи не ображає, що ви маєте такий хороший кінодоробок, а масову увагу принесло не акторство, а конкурс краси?

— Така данність. Так не лише зі мною. Скільки талановитих людей роками створюють якісь шедеври, а прокидаються відомими після чогось, можливо, не такого й визначного у порівнянні. Це життя…

Що вважаєте основною проблемою нашого кінематографу?

— Різні цілі акторів, режисерів і продюсерів. Хтось хоче заробити гроші, хтось – зробити якісний продукт. От коли мета буде у всіх одна – створювати якісний конкурентний продукт, тоді все складеться у нашому кіно. І вже потроху складається, що дуже мене тішить. Тішить, що з’являється нова кров, нові імена. Тішить, що наше кіно бере участь у міжнародних фестивалях, що в них задіяні молоді актори. Тішить, що потроху ламається одна погана тенденція, коли самі нічого не знімали й іншим не давали.

У вас близько двох десятків ролей. Які для вас найзнаковіші?

— Артур у «Тінях незабутих предків». Дуже люблю цю роботу. Ще моя улюблена роль у виставі «Скажене весілля». Шикарна постановка. Хочу її поновити і зіграти ще не раз.

Богдан ЮсипчукНа час конкурсів ви берете творчу відпустку чи паралельно знімаєтеся, граєте?

— Під час підготовки до Mister Sea World повністю припинив акторську роботу, навіть не ходив на кастинги і відмовлявся від дуже грошовитих проектів. Мав зосередитися на перемозі й не відволікатися.

Що для вас гроші, до речі?

— Це дуже важлива штука) Це свобода і можливості передусім. Якщо чоловік не вміє заробити гроші, забезпечити себе, то як він забезпечить сім’ю? Кохання це добре, але рано чи пізно постане питання, чим годувати дітей. Так, жінка може жити і в шалаші з коханим, але чи буде вона щаслива?..

А у вас були періоди безгрошів’я?

— Я сповідую принцип: якщо тобі не вистачає грошей, придумай бізнес, якщо ти зовсім не маєш грошей – придумай бізнес негайно. Я за натурою підприємець і навіть коли не було багато акторської роботи без діла не сидів: організовував якісь кінотусовки, вечори, майстер-класи, проекти, комусь допомагав, когось консультував – я не можу сидіти і нічого не робити. Але багато хто вважає, що чим більше працюєш, тим більше заробиш – це брехня. Треба знати собі ціну і вміти налагодити справу так, щоб вона приносила максимальну кількість грошей при мінімальних витратах часу і зусиль.

Якби не акторство і конкурси, чим ще ви могли б займатися?

— Бізнесом, однозначно. І музикою, саме зараз дуже пильно придивляюся до цієї сфери, є кілька задумок.

Де себе бачите через п’ять років?

— У Голлівуді!)