Чим небезпечна паніка, як її розпізнати та подолати – поради психотерапевта

Назад
НОВОСТИ

Фото 2 (2)Експерт «Сніданку з 1+1» Олег Чабан порадив, як правильно поводити себе у стані паніки, та як ефективно допомогти людині, у якої почалася панічна атака

Традиційно «Сніданок з 1+1» привертає увагу до психічного здоров’я людини та дає дієві поради щодо того, як жити у гармонії з собою та світом. Чим небезпечна паніка та як її розпізнати, цього разу розповів в ефірі «Сніданку з 1+1» постійний експерт ранкового шоу, психотерапевт, доктор медичних наук Олег Чабан.

За словами психотерапевта, у деяких людей є генетична схильність до паніки. Але основним фактором її прояву є середовище, у якому знаходиться людина. Наприклад, чи є середовище стресовим, чи знаходиться людина у постійному дефіциті часу, як впливають на психологічний стан робота, проблеми, хвороби, відносини у родині. Крім того, жінки більш схильні до паніки, ніж чоловіки.

Причина паніки:

  • генетична схильність
  • несприятливі соціально-психологічні умови життя
  • хронічні хвороби
  • фізичне виснаження

Фото 3 (2)

Як пояснює Олег Чабан, розпізнати стан паніки допоможуть такі ознаки: пришвидшене серцебиття, озноб, розлад шлунково-кишкового тракту та необґрунтований страх. Якщо за даними ознаками ви помітили, що людина панікує, слід дати їй випити води або вмитися, допомогти налаштувати спокійне дихання, відволікти від паніки. І головне — не панікувати самому.

Один з найефективніших методів боротьби з панічною атакою — правильне дихання. Адже саме нормалізуючи ритм дихання, можна уповільнити пришвидшене серцебиття.

«Уявіть, що перед вами горить свічка. Ви робити вдих — і повільно дмухаєте на неї, щоб загасити. І так повторюєте декілька разів. Можна також просто пройтись — прогулянка знижує рівень гормону стресу в крові – кортизолу», — радить експерт.

Також, за словами психотерапевта, є спеціальна вправа для очей, яка допомагає розслабитися. Вправа називається «зірочка»: повільно дихаючи, слід піднімати погляд вгору-донизу, потім вліво-вправо, а після — по діагоналі. Тобто, малювати очима умовну «зірочку», при цьому не рухаючи головою.