«Контролер» з’ясував, на якій упаковці найдовше тримається вірус

Назад
Здоров'я

Ярослав Куц3Коронавірус на різних поверхнях живе не однакову кількість часу. В програмі «Контролер» з Ярославом Куцом, яка виходить щовівторка о 23:20 на каналі «Україна», розказали, на яких матеріалах упакування найдовше тримається вірусна інфекція, і яких продуктів слід остерігатись.

Аби захистити кожного українця, журналісти проєкту «Контролер» разом з інфекціоністом Вадимом Арістовим провели власне дослідження і дізналися, яке упакування має найбільший рівень забруднення і може становити загрозу.

Для експерименту придбали продукти в різних упакуваннях: металеві консерви, молоко у пластику, борошно у паперовій упаковці, хліб у целофановому пакеті і не запаковані яблука та лимони. Щоб вияснити, який матеріал найбільш схильний до бруду, інфекціоніст застосував люменометр – спеціальний пристрій, що визначає рівень забрудненості поверхонь.

– Насправді, будь-яка упаковка, будь-який продукт, він такий же інфікований предмет, як і ручка дверей або поручень в транспорті, – зазначив інфекціоніст Вадим Арістов.

В рамках дослідження експерт зробив змиви з усіх упаковок куплених продуктів: поліетилену, паперу, металу, пластику, а також із яблука і лимона. Найменше бруду пристрій виявив на паперовій обгортці борошна. У 3 рази більше тримається на пластиковій пляшці молока. Найвищий показник забруднення був на яблуку, адже фрукт є біологічною речовиною, тож його треба ретельно мити.
Поліетиленова плівка, в яку упаковано хліб, пориста, тому на ній неможливо виміряти рівень забрудненості, але він може бути досить високим. Отже, купивши хліб, необхідно зняти пакування та покласти продукт у хлібницю.

Дослідження показали, що на паперовій поверхні вірус зберігається протягом 24 годин і довго існує на металі і пластику – до трьох діб.

Окрім того, вияснили, що пакети також можуть переносити віруси, серед яких і COVID-19, та інфікувати будь-яку поверхню, куди їх поставлять. Журналісти вирішили дізнатись, який пакет – з ринку чи з магазину, містить більше бруду на поверхні. Як показало вимірювання люменометром, пакет з ринку має значно більший показник забруднення.

– Тому, коли ми приходимо в дім, пакети варто залишати в коридорі, а далі переносити продукти звідти на окремий стіл, – порадив інфекціоніст.

Нагадаємо, що «Контролер» з Ярославом Куцом на каналі «Україна» запустив серію спецрепортажів «Карантин. Спецперевірка», в яких ведучий та журналісти проєкту висвітлюють актуальні теми, пов’язані з карантином. Випуски спецпроєкту виходять щовівторка о 23:20 на каналі «Україна».
«Контролер» перевірить заради правди!

Дивіться спецвипуски програми «Контролер» щовівторка о 23:20 на каналі «Україна»!