Віктор Бронюк має біля будинку сад із городом й сотню кущів троянд

Назад
Шоу-бізнес

ТІК-minЛідер гурту «ТіК» – Віктор Бронюк вирішив зайнятися музикою й придумав назву гурту, коли пас корови. Про це він розповів газеті “Рідне село”.

– До мене в село Соколова Хмільницького району Вінницької області приїхав друг Олег Збаращук. Якраз була черга нашої родини пасти корови. Погнали з Олегом разом. Був час розмовляти, і тоді виникла ідея створити гурт «ТіК», а його продюсером став Олег, – пригадує Віктор Бронюк.

Навчив дітей доїти корову

Співак виріс у селі, тому вміє робити все. Були часи, коли Бронюки тримали по 2-3 корови. Віктор їх доїв. У 90-ті роки засаджували 30 соток картоплею й продавали її.

Тоді була проблема із соляркою в місцевому господарстві. Директор попросив, щоб люди вийшли допомогти. Майже півсела – більше 200 чоловік, стали з косами на полі – і гайда. Знаю, як косу налаштувати й наклепати.

Батьки співака досі тримають корову, пару поросят, із десяток гусей і курей. Коли є можливість та потреба, приїздить із Вінниці їм допомагати. Бере із собою дітей – Єву і Даню. Навчив їх доїти корову.

Заспокоює нерви роботою в саду

Зараз співак живе з родиною у Вінниці в приватному будинку. Мають свій город, садок.

– Сіємо редьку, бурячок, моркву, салати, зелень. Це найкраща гарантія, що все екологічно чисте. Посадив черешні, кілька видів вишні, яблуні, сливи. Господарювання – дуже корисна справа, яка допомагає впорядкувати думки. Коли часом треба випустити пару, виручає  найкращий  український «антидепресант» – обрізування дерев, – сміється Віктор Бронюк.

TIK-minЗаклав на городі теплі грядки

Господар сам зробив ландшафтний дизайн двору. Навколо хати висадив магнолію, азалію, майже 100 кущів троянд. Цього року ще й лимони. На них вже виросло 10 плодів розміром із куряче яйце. Щоб не померзли, уже забрав деревця в будинок. Також заклав кілька так званих теплих грядок.

– Там  специфічний  склад ґрунту  й  забезпечений  стаціонарний  полив,  який  повністю регулюється  через  комп’ютер. Дуже  зручно,  просто  виставляєш кількість, час, інтенсивність поливу  –  і  готово.  У  системі  є вмонтовані  датчики,  які  вимірюють  вологу,  тому  можна не турбуватися,  що  недолив чи перелив.  Цього  року  збирали перший урожай на цих грядках. Там у нас росте зелень, перець, картопля,  часник,  зібрали  гарний  урожай  столових  буряків, моркви і навіть ягоди суниці до цих пір є. У наступні роки чекаємо значно більшу віддачу, – ділиться Віктор Бронюк.

Вміє класти плитку і ламінат

Для чоловіка немає  поняття важкої й легкої роботи. Сам справляється з хатньою чоловічою роботою.

– Покласти плитку чи ламінат, повісити люстру чи замінити сантехніку – для мене не проблема. Кілька років тому мій двоюрідний брат почав ремонт, попросив допомогти замінити ламінат. Кладу, а тут заходить сусід до брата. Придивляється до мене, розпитує, чи не я той самий, що співає про оленів. Брат вирішив пожартувати, сказав: «Я й сам дивлюся, що ніби він. Та я просто в газеті побачив номер майстра, викликав і от він приїхав». Той сусід кілька років ходив усім розказував, що лідер «ТіК» працює за викликом і ламінат кладе, як звичайний майстер, – пригадує Віктор Бронюк.

TIK-minРозмалював хату вишивкою

Співак за першою освітою вчитель  образотворчого  мистецтва і художньої праці, художник-дизайнер. Тому, коли оновлював фасад будинку, наніс фарбами зображення червоно-чорної вишивки біля вікон і на стіни.

– Перехожі постійно зупиняються біля хати, аби детальніше її роздивитися. Хоча, коли я це задумав, всі майстри переконували, що це зробити нереально. Навіть зверталися до німців, які виробляють фасадні фарби, і ті теж не рекомендували, – розказує Віктор Бронюк. – Тоді я згадав свою художню освіту, підробітки на будівництві зі студентських часів, і все зробив. Майстри, які допомагали, навіть фото німцям надіслали, щоб показати, що українці все-таки змогли зробити те, що вони вважали неможливим.

Родина Бронюків має кота. Дружина співака з донькою підібрали кошеня на вулиці, коли їхали до школи. Спершу думали відвезти його в село до батьків, але тварина швидко прижилася. Назвали Марсіком.

Мар’яна ОЛІЙНИК