Брати Гадюкіни: «Ми такі, які є, і не збираємося змінюватися»

Назад
Шоу-бизнес

gadyukiniЛегендарні «Брати Гадюкіни» в ексклюзивному інтерв’ю для Prime Time magazine.

Уже близько 30-ти років ви займаєте лідируючі позиції в рок-музиці. Відкрийте секрет: як стати rock-star?

Ігор Мельничук: Тут немає ніяких таємних порад, ми ж не масонська таємна організація, у якої є формула успіху чи ще щось (сміється). Найголовніше – палко любити музику й усе те, чим займаєшся в житті.

З якими музичними студіями ви співпрацюєте на даний момент?

Зараз у нас колаборація зі студією «211», на якій працює продюсер та звукорежисер Віталій Телезін. Сподіваємося й надалі продовжувати нашу співпрацю.

melnichukЗа такий довготривалий період на сцені ви вже стали не тільки авторитетами й кумирами, а й учителями. Окрім цього, ще й отримали нагороду в українській щорічній Національній професійній музичній премії «YUNA». Розкажіть про свої враження, що відчували в той момент.

Ігор Мельничук: Усе розпочалося з того, що нам зателефонував Павло Шилько, який запропонував виступити на концерті, присвяченому цій премії. Ми, звичайно ж, погодилися. Не буду сором’язливим, тому скажу: мені здається, що ми заслужили це.

Павло Крахмальов: До речі, під час телефонного дзвінка нам узагалі сказали, що треба негайно зустрітися, адже на нас чекає великий сюрприз. Нам стало дуже цікаво, тому погодилися. Наш виступ складався з трьох пісень, які виконували три покоління виконавців. Це було дуже символічно, тому що на наших концертах останнім часом ми бачимо зовсім різну публіку: онуки, дідусі-бабусі, жінки, їхні діти (посміхається).

Отже, що далі? Яке визнання чи нагороду плануєте отримати в майбутньому?

Павло Крахмальов: Ми не женемося за славою чи псевдовизнанням, нам хочеться далі продовжувати робити свою справу, творити, писати музику й радувати наших слухачів своїми піснями. А все те, що ми отримаємо в подальшому, уже залежить від людей, які захоплюються нашою творчістю.

lundinСтало відомо, що ви збираєтеся випустити новий альбом під назвою «Сміх і гріх». Розкажіть детальніше: скільки пісень буде містити, які саме композиції будуть присутні.

Ігор Мельничук: Пісень буде так само, як і в попередньому альбомі «MADE IN UKRAINE», – п’ятнадцять або шістнадцять, тому його можна назвати подвійним (посміхається). Узагалі ми ніколи не ставимо собі за завдання кожного року випускати альбом. Для того, щоб він вийшов, просто акумулюємо пісні, збираємо їх, і тоді він сам «народжується».

В альбомі буде щось феєричне, геть новий стиль у музиці чи все-таки щось традиційне?

Ігор Мельничук: Зважаючи на наш вік, ніякої феєрії точно не буде. Мені здається, що для нас немає сенсу вливатися в модні музичні течії, адже сьогодні актуально щось одне, а завтра – інше. У нас є власний стиль, якого ми дотримуємося вже багато років. Це суміш панку й рок-н-ролу та блюзу. Ми такі, які є, і не збираємося змінюватися.

Хотілося б поговорити з вами про пісню «Франкенштейн», а саме – про кліп. У кого і як виникла саме така мультиплікаційна ідея зйомки?

Ігор Мельничук: Ви знаєте, мені здається, що не всі зрозуміли посил цієї композиції. Ця пісня – гумористична, оскільки ми люди малоосвічені й не можемо написати повноцінний англійський текст, ми просто зробили компіляцію з назв різних хітів, додали туди трохи сенсу та кохання. От вам і трек! (сміється) А обрали мультиплікацію, тому що це щось нове, цікаве. До того ж, є такий різновид відеокліпу, називається lyric video, де під час самої пісні в кліпі з’являються її слова. Саме так зроблена відеоробота під назвою «Франкенштейн», але туди ми ще дописали авторів та назви композицій.

Павло Крахмальов: У «Гадюкіних» є така риса, що нас не завжди розуміють з першого разу, тому наші пісні «заходять» після двох-трьох разів прослуховування. Я переконаний, що люди послухають ту пісню ще через рік і нормально її сприймуть.

krakhmalovРазом із виходом запланованого альбому «Сміх і гріх» ви їдете в тур. Тож розкажіть: куди саме, коли, чи надовго і де можна купити або знайти квитки?

Ми збираємося випустити альбом уже восени, адже майже все для цього готово. От саме тоді й будемо їхати на гастролі, плануємо об’їздити всю Україну. Скажу відверто: нам навіть хотілося б зіграти в клубах, бо тоді краще відчуваєш енергію людей, бачиш їхні очі ближче… та навіть чуєш їхнє дихання.
Там усе тактильно.

Чи приходять до вас як до вчителів? Чи звертаються за допомогою молоді гурти?

Михайло Лундін: Мені здається, що зараз немає такої тенденції, час інший. Чи то соромляться, чи то лінуються, чи то просто не хочуть. До нас не йдуть, але приходять (посміхається).

Дуже часто ви кличете до себе інших виконавців, щоб разом грати хіти, тож чи плануєте ви у своєму новому альбомі або турі запросити ще співаків, чи ще немає сформованої думки щодо цього?

Ігор Мельничук: Так, ми думали про це. Але розумієте, якщо їхати в гастрольний тур з іншими зірками, то це необхідно і їм також його організовувати, змінювати свій графік, підлаштовуватися під нас. А це дуже непросто. Тому під час наших гастролей будемо тільки ми.

Чи буде ваш альбом у фізичному вигляді? Чи збираєтеся випустити диск?

Ігор Мельничук: Я гадаю, що буде. Хоча мені здається, що диски, платівки виходять з нашого вжитку, це стає вже сувеніром. Але невеличкий подарунковий тираж ми зробимо. Музика є музика, і скачування з Інтернету її не замінить!