День вишиванки з Віктором Бронюком

Назад
НОВОСТИ

Сьогодні українці влаштували справжній флешмоб — соцмережі просто рясніють фотками людей у вишиванках. Причина рекордної кількості таких селфі — 19 травня в Україні святкують День вишиванки.

Добре, що ми згадуємо про свій національний одяг хоча б у певні дати. Але ще краще було б, пам’ятати про це завжди, а не лише два рази на рік — 19 травня та 24 серпня.

Приємно, що серед українських артистів є ті, що виходять на сцену у вишиванці не лише у дні національних свят. Серед таких лідер гурту «ТІК» Віктор Бронюк. У день свята вишиванки він дав ексклюзивне інтерв’ю STARBOM.com і розповів, скільки у нього вишиванок, звідки вони з’явились і як треба ставитись до цього елементу українського національного вбрання.

Вишиванки Віктора Бронюка ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ ФОТО

– Скільки у вас вишиванок?

– Вишиванок у мене завжди було дуже багато. Зараз у гардеробі — більше двадцяти. І весь час кількість збільшується, адже вишиванки мені часто дарують, та й сам вважаю, що це один з кращих подарунків для друзів і рідних на день народження і весілля. Вишиванки – це і краса, і наша історія — ті багатовікові традиції, які передавалися з покоління у покоління. Моя бабуся по маминій лінії дуже гарно вишивала хрестиком – вдома були прекрасні картини і подушки. Українська вишивка була своєрідною геральдикою. Це ціла система символів і знаків, кожен з яких розповідав цілу історію. Зокрема, на вишитому рушниці була історія роду дівчини: три сестри позначалися трьома квітками, а, наприклад, хрестик у вигляді млина свідчив про те, що дівчина — дочка мельника. У цьому і особливість української вишивки – вона змістовна, її можна «читати». А ще цікаво, як вишиванки відрізняються у різних регіонах України. У мене в колекції є вишиванки з Поділля, Прикарпаття, Закарпаття, Волині, Харківщини – і всі вони дійсно різні.

– Звідки з’являються вишиванки у вашому гардеробі?

– Найперше вишиванки я почав носити завдяки сцені. Коли вчився в училищі та університеті, працював уviktor bronyuk фольклорних колективах, тому всі костюми, звісно, носив вишиті. Вже тоді оцінив, наскільки це зручна форма одягу. І якщо раніше, коли ти у побуті ходив у вишиванці, це вважалося примітивом, то сьогодні ми бачимо, що вишиванка навіть стала світовим трендом. Чимало дизайнерів зі світовим ім’ям використовують українські елементи етнічного одягу у своїх колекціях і це має дуже велику ціну. Вишиванки – це наше культурне надбання, яке ми обов’язково мусимо зберегти. Можливо, частково осучаснити, але обов’язково зберігати.

Вишиванки Віктора Бронюка ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ ФОТО

– Є цікаві історії, пов’язані із вашими вишиванками?

TIK3621– Моя улюблена вишиванка – весільна. Ми з дружиною одразу вирішили, що будемо одружуватися у вишиванках. У день розпису у дружини була традиційна біла сукня з вишивкою, а на вінчанні – вже інша вишита сукня білим по білому. Її сукні і мою сорочку замовляли у майстрині Ярини Жук, яка спеціально для нас зробила авторську роботу – орнамент «Берегиня». Ці вишиванки для нас дуже особливі, адже це перша реліквія нашої родини. Сьогодні чимало гарних вишиванок мають і наші діти. Коли буваю у різних містах та на фестивалях, із задоволенням купую нові цікаві вишиванки для себе і родини. Зокрема, у дочки Єви є дуже гарна старовинна буковинська вишиванка — вишита бісером на самотканному полотні.

– Чи було таке, що хтось власноруч готував для вас вишиванку?

— Крім весільної авторської роботи, 7-8 років тому до нас зверталася львівська компанія, яка запропонувала зробити спеціальні вишиванки. А у Івано-Франківську у мене є декілька хороших знайомих майстрів, які постійно радують ексклюзивом — завжди пропонують щось нове і цікаве.

Вишиванки Віктора Бронюка ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ ФОТО