Експерт «Одруження наосліп» розповіла, як «психологія бідності» впливає на наше життя

Назад
Родина Шоу-бізнес

Ірина КириченкоПсихолог проекту «Одруження наосліп» Ірина Кириченко, новий випуск якого глядачі побачать сьогодні о 22:45 на телеканалі «1+1», розповіла, що таке «психологія бідності» та який вплив вона має на наше життя.

«Психологія бідності – це спосіб мислення, який тримає людину у полоні власних переконань. Спостерігається постійне незадоволення власним життям, здається, що щастя прийде лише тоді, коли буде більше грошей, а отже і можливостейТаке мислення не дає досягнути більш якісного способу життя», – зазначає Ірина.

Психолог називає 4 звички, які притаманні людям з «психологією бідності».

  1. Уникнення відповідальності. В нестачі грошей звинувачується країна, економіка, родина, роботодавці – всі, крім самої людини.  В той час, як вона сама сидить цілими днями в соціальних мережах, дивиться телевізор, при цьому ледь зводить кінці з кінцями.  Нестачу грошей та відсутність дій виправдовує тим, що в житті пощастило менше, ніж іншим.
  2. Негативно налаштоване оточення. Люди з «психологією бідності» спілкуються з тими, хто у всьому бачить лише негативні сторони та осуджує тих, хто живе краще. Успішні люди у них викликають роздратування, адже весь час нагадують, що власне життя не склалося. Для підняття самооцінки знаходять у заможних недоліки, підіймаючи себе у власних очах.
  3. Зберігати непотрібні речі. Людина накопичує велику кількість речей та не може розлучитися зі старими та поламаними, які вже не використовуються. Вони зберігаються про всякий випадок.
  4. Звичка жалітися на життя, не шукаючи виходів з ситуації. Жаліючись на власне становище, людина не застосовує жодних дій для зміни ситуації на краще.

Ірина Кириченко називає декілька показників, які допоможуть зрозуміти, що вам притаманна «психологія бідності»:

«Ознака перша – здаватися, а не бути. Наприклад, ви берете кредит, щоб придбати нову модель смартфона, або на останні гроші купляєте закордонний тур, а потім півроку сидите на одній гречці. Це створення ілюзії, що все маєте, а життя насправді іншого рівня. Ознака друга – озлобленість. Злість та роздратованість виникає по відношенню до того, хто живе краще за вас. Ці почуття може викликати навіть подруга, яка придбала нову сумку. Ознака третя – заборона на бажання. Ви собі забороняєте щось хотіти, адже думаєте, що все одно не зможете цього досягнути».

Психолог зазначає, що для боротьби з «психологією» бідності потрібно визнати, що щось йде не так,  що є проблема у власному мисленні, і розробити план, як деструктивне замінювати конструктивним.

Ще більше порад від психолога Ірини Кириченко і лайф-коуча Даніеля Салема дивіться сьогодні о 22:45 на телеканалі «1+1» в проекті «Одруження наосліп»