Лідер гурту “ТІК” поділився із STARBOM.com власними уподобаннями щодо чтива, яке може стати непоганим дозвіллям у зимовий вечір.
- Підручник з історії України
– Цікаво, корисно, необхідно! Знати історію своєї країни важливо для кожного, особливо у наш час. Це дасть змогу зрозуміти першопричину всіх жахливих подій, які ми зараз переживаємо. Але дуже важливо правильно обрати підручник, тому звертайте увагу на авторів. Як показує час, «переписувачів історії» є багато. І саме тому ми досі маємо чимало прогалин та міфів у власній історії. Але правдиві факти зараз нарешті почитають розсекречувати, тож історію України кожен має змогу відкрити для себе заново. Як історик за освітою, запевняю: вона у нас неймовірна! Героїчна і дуже повчальна. Почитайте і багато речей стануть зрозумілими.
- Поема «Кавказ» Тараса Шевченка
– Написана 171 рік тому поема «Кавказ» багато у чому залишається актуальною. У цьому, власне, і є «секрет» усіх творів Тараса Шевченка. Забираєш дати та імена – і бачиш, що багато речей залишилися незмінними… Лицемірство людей, несправедливість і жорстокість світу у «Кавказі» показані досить промовисто.
- Роман «Злочин і кара» Федора Достоєвського
– Багато хто каже, що твір важкий і нудний. Але тим, хто цікавиться «копанням» у собі, Федора Михайловича Достоєвського варто почитати. Зараз дуже модно відвідувати різного роду психологічні семінари і тренінги. Як на мене, роман «Злочин і кара» – чудова альтернатива тренінгам особистісного розвитку. У цій книзі все гарно і просто описано: коли ти виходиш сам на сам із самим собою, маєш яскравий взірець того, до чого ці «ігри» можуть призвести. Краще почитати «Злочин і кара», перш ніж випробовувати долю, яка в один прекрасний момент може зіграти з тобою дуже злий жарт.
- Комедія «Фараони» Олексія Коломійця
– У комедії «Фараони» українського драматурга Олексія Коломійця чудово показано споконвічний конфлікт чоловіка і жінки. Проблеми й історія нашого нерозуміння один одного, аж до того моменту, поки хоча б не спробуєш «приміряти на себе роль» партнера – актуальна у всі часи. П’єса чудово написана, насичена веселими історіями і жартами, тож читається на одному диханні! А прийом Коломійця – «поміняти місцями» чоловіків і жінок – використовується у багатьох сучасних виставах і фільмах. Зокрема, у антрепризі «Їх поміняли тілами», де грає Володимир Горянський, і кінохіті «Любовь-морковь». Ці теми того такі популярні, бо дійсно актуальні.
- Романи «Ворошиловград» і «Депеш мод» Сергія Жадана
– Для мене Сергій Жадан – один з найцікавіших представників сучасної української літератури. Має і цікаві вірші, і романи. Буквально недавно перечитував один з найвідоміших його романів «Ворошиловград», який Жадан присвятив «історії українського рейдерства». Ворошиловград – це колишня назва міста Луганськ, а сам роман мав досить «скандальну» історію. З одного боку – здобув швейцарську літературну премію і у 2010 році був визнаний «Книгою року BBC», а з іншого – у нас, на Донбасі, ще у 2011 році презентація книги викликала серію протестів. На щастя, презентації все-таки відбулися, але сам факт досить промовистий…
Ну, і ще одна цікава книга Жадана, яку я раджу прочитати – це «Депеш мод». Особисто я, коли її читав, у описаних героях і студентському житті пізнавав багато схожих подій і людей, які сам бачив і переживав за часи власного студентства (посміхається). Мій улюблений момент, коли у третій частині головний герой сидить у кімнаті і слухає по радіо «Промінь» програму про групу Depeche Mode. Після того, як ведучий розповідає про групу, у музичних паузах ставлять пісні Степана Галябарда (сміється). Бо пісні «Депешів» по радіо не можна було крутити. А ще герой знаходить цікаву інструкцію, розроблену секретаріатом ЦК компартії Донецької області, що потрібно робити робітнику на випадок ворожої інтервенції. Хтось каже, що то була реальна методичка, як готуватися до такої агресії… Роман «Депеш Мод» написаний задовго до подій, які останні два з половиною роки відбуваються у нашій державі, але там яскраво демонструються всі ті передумови, все те життя, що фактично призвели до того, що ми нині маємо.