«Толока»: моя хата грає!

Назад
Шоу-бізнес

толока 2Продюсер, медіамен, засновник промо-компанії STARBOM.COMpanyДенис Путінцев відвідав допрем’єрний показ історично-поетичної драми «Толока» від Михайла Іллєнка. На екрані – 400 років історії України. Занадто театральна, але зворушлива кіноінтерпретація твору Тараса Шевченка. Дивимось в кінотеатрах з 12 березня.

ТРЕЙЛЕР

Бажаєш оперативно дізнаватись про усе найцікавіше з життя зірок?

Підпишись на STARBOM у Instagram та Telegram.

«Толока» позиціонується так: перший фільм за часів незалежності України, створений за мотивами твору Тараса Шевченка. А саме балади «У тієї Катерини…».

У Шевченківській баладі йдеться про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим…

Чекати «брата» Катерині у фільмі доведеться довго – сюжет охоплює 400 років нашої історії. Але вона не старіє і не втрачає надії.

толока 3Ця розповідь притчею пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує хату Катерини. Але вона вперто, як і багато поколінь українців, знову й знову піднімаєї ї з руїн.

Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Завдяки толоці жодна хата в Україні ніколи не була «скраю», завжди у центрі громади.

Кінобалада створена компанією «Іллєнко Фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прокатом стрічки займається компанія Ukrainian Film Distribution.

Напередодні старту прокату команда фільму оголосила про те, що сім гривень з кожного квитка на «Толоку» будуть перераховані Фонду «Повернись живим» і спрямовані на допомогу українській армії.

толока 4“Цей фільм для мене звучить як гімн українського волонтерства. Тому якщо ви колись допомагали армії та Майдану, чи брали участь в історичних подіях у будь-який спосіб, то зможете відчути, що він про вас. Я гарантую, що це кіно не залишить вас байдужими. І саме тому ми погодилися з ним співпрацювати», – говорить засновник Фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега.

Режисером, автором сценарію та співпродюсером фільму є Михайло Іллєнко:

«Наш фільм – це чотирьохсотрічна подорож хати Катерини просторами ризикованого землеробства за умов, несумісних з життям, у пошуках таємниці толоки. Толока має багато таємниць. Толока – не лише будівельний процес. Це стратегічний ресурс існування України навіть тоді, коли вона ще не називалася Україною».

толока 5Ідея створення фільму про феномен толоки, до якого ніхто раніше не звертався, з’явилася у Михайла Іллєнка 53 роки тому. Після розмови з братом, теж відомим режисером Юрієм Іллєнком. В основу стрічки лягли 66 рядків Шевченківської балади «У тієї Катерини…», а доповнився сюжет спогадами з дитинства легендарного актора Івана Миколайчука. Силуети дійових осіб почали формуватися і виростати після зустрічей Михайла Іллєнка з добровольцями та волонтерами АТО, до яких режисер їздив протягом 2014-2016 років, показуючи фрагменти незавершеної «Толоки» разом з фільмом «Той Хто Пройшов Крізь Вогонь».

толока 6За задумом режисера, першими глядачами «Толоки» стали саме військовослужбовці та мирне населення зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС). Допрем’єрний тур картини зоною ООС пройшов восени 2019 року, за підтримки Українського культурного фонду. Михайло Іллєнко та актори стрічки відвідали понад двадцять міст та селищ Донецької та Луганської областей.

Лейтмотивом фільму стала авторська версія української народної пісні «Чорні очка, як терен». В інтерпретації Михайла Іллєнка – «Українська народна Камасутра». Пісню у фільмі виконали відомі музиканти, актори, волонтери. Саунд-продюсером треку є Сергій Фоменко («Фома»).

толока 7Треба зауважити, що «Толока» родинна не тільки за концепцією, а й традиційно, по-українськи, за реалізацією. Крім Михайла Іллєнка, одним з продюсерів та виконавцем епізодичної ролі є його племінник та екс-голова Держкіно – Пилип Іллєнко. А головну роль виконує донька режисера – Іванна Іллєнко.

Також на екрані: Богдан Бенюк, Костянтин Войтенко, Дмитро Лінартович, Олег Примогенов, Сергій Романюк, Мирослав Гай, Дмитро Рибалевський, Василь Кухарський, Тетяна Нагірняк, Євгенія Конюх.

толока 8У «Толоці» засвітилися: Ахтем Сеітаблаєв, Олег Скрипка, Сергій «Фома» Фоменко, Олег «Фагот» Михайлюта, Іван Леньо, сестри Тельнюк, Тарас Компаніченко, Дмитро і Віталій Капранови, Анна Заклецька, Роман Коляда.

Звичайно, з технічної точки зору до цього твору можна доколупуватися довго й нудно. До того ж фірмова алегоричність та не завжди легкий символізм від режисера. Але головним адвокатом «Толоки» є материнська жертовна любов та емоційна родинність. Як на мене, саме це і є фундаментом справжнього патріотизму.

ТРЕЙЛЕР

Бажаєш оперативно дізнаватись про усе найцікавіше з життя зірок?

Підпишись на STARBOM у Instagram та Telegram.