З Мілану в Київ прибула виставка “Духовні міста” всесвітньо відомої української художниці Оксани Мась

Назад
Досуг Мероприятия

Oksana_Mas21 грудня в ART UKRAINE GALLERY (вул. Грушевського, 9А) відбудеться презентація безпрецедентного проекту “Духовні міста” всесвітньо відомої української художниці Оксани Мась.

Художниця, яка підкорила культові світові арт-ярмарки, стала першим українським митцем, який має персональну виставку у Музеї сучасного мистецтва MA*GA (Італія) та презентує свій проект у найстарішому аукціонному домі світу Sotheby’s. Оксана особисто відкриє довгоочікувану для мистецького світу України експозицію. Під час презентації на “тихий аукціон” буде виставлено картину “Блакитна зірка. Схід”, всі гроші від продажу передадуть на розвиток благодійного проекту 1+1 “Здійсни мрію”.

Оксана МасьВ Україні виставлять понад 30 робіт — з проекту “Духовні міста” та колекційні твори різного періоду. Принцип формування експозиції важко пояснити раціональною логікою, скоріше це інтерпретація сновидінь художниці, у яких поєдналися важливі для людства теми — культурний код людства, духовні міста та реальне життя. Пошук культурного коду художниця починає з епохи відродження, що представлена у інсталяції «Sketch for Horse» і продовжує до сучасних «Духовних міст», що виконані у інноваційній техніці автора.

У “Духовних містах” місто постає як простір, у якому відкладається досвід народу, символ людських зв’язків. Художниця представляє архітектурний макет не просто як фіксацію сукупності будівель і доріг, а самостійний мистецький жанр, що дає грунт для найрізноманітніших тлумачень. Культові споруди у ньому — вершина вираження архітектурних цінностей. Для цього проекту Оксана Мась використала плани реальних соборів, мечетей, знаменитих культових будівель, і розмістила їх в одній площині. Великий візерунок, що вийшов, символізує єдиний простір для всіх, простір для думок і переживань, місце примирення, де всі розуміють один одного.

Оксана Мась— «Духовні міста» вже існують. Можливо ще непомітно, але світ змінюється саме в цьому напрямку, а за ним змінюються і люди. Завдання художників — долучитися до таких змін і фіксувати їх. Той, кому дано більше, має стати рушійною силою, допомагати у різний спосіб. Тому символічно, що на київській презентації проекту буде реалізована важлива благодійна ініціатива. Ми виставляємо на “тихий аукціон” дорогу для мене роботу “Блакитна зірка. Схід”. Всі кошти від продажу ми передамо на розвиток благодійного проекту “Здійсни мрію”, що здійснює мрії тяжкохворих діток, — розповіла Оксана Мась.

В астрономії блакитні зірки є одними з найбільших на небосхилі, символізують світло. Люди ж називають їх “зірками життя”, що дають надію і надихають мріяти. Це дуже потужна, енергетична картина. “Здійсни мрію” дарує радість та реалізовує мрії тяжкохворих дітей, для яких кожен прожитий день — це диво. Тому той, хто придбає картину стане справжнім чарівником і подарує діткам такі необхідні їм яскраві емоції та віру у майбутнє. “Як мама я знаю як важливо щоб діти відчували, що цей світ наповнений добром і усмішками, що радість, щастя, наша любов, тепло й підтримка завжди поруч”, — зазначила Оксана Мась.

“Блакитна зірка. Схід” — вражаюче полотно з серії “Культурний код”. Твір виконано у авторській техніці з використанням авторських стікерів, коллажу, спеціального лаку та золотої паталі. Розмір 100х120 см. Художниця розділяє та підтримує благодійні цілі проекту “Здійсни мрію”, тому стартова ціна лота нижча реальної вартості картини і складає 300 тис. гривень.

Оксана МасьОксана Мась — українська художниця, родом з Одеси. Зараз постійно живе та працює у Іспанії. Художниця найбільше відома своєю арт-інсталяцією “Вівтар націй”, створеною з понад 3 млн. дерев’яних яєць з зображеннями людських гріхів, страхів та бажань. Проект представляв Україну на Венеціанському бієнале у 2012 році і став найбільш обговорюваним у серед гостей фестивалю та світової мистецької спільноти. Художниця провела понад 80 персональних виставок по всьому світу. Ії роботи представлені у багатьох музеях сучасного мистецтва всього світу, зокрема у Чехії, Нідерландах, Іспанії, Німеччині, Швейцарії та США.