Как Сергей Притула колядовал в детстве

Назад

«Детство без гаджетов» – это, наверное, страшный сон для современных детей. В то же время это лучшие воспоминания взрослых! Как проводил зимние каникулы ведущий шоу «Дети против звезд» и «Хто зверху?», которые показывает Новый канал, Сергей Притула?

29.12_Діти проти зірок_Притула (3)

Якщо говорити про 80-ті, то це, дійсно, було дитинство без гаджетів. Ними і не пахло. Приставка
Dendy чи тетріс вважались вершиною науково-технічого прогресу, – с улыбкой вспоминает
Сергей Притула. – Під час зимових канікул і цього не було, тому що вони проходили в селі у бабусі з дідусем. Там розваги трішки відрізнялись від тих, якими їх бачить сучасне покоління дітей. Як багато снігу в селі, то спочатку треба було його порозкидати, щоб можна було ходити. Це вже непогана розвага! І ніякого примусу. Швидше, сприймалось, як «челендж».

Ще у нас був ставок, який достатньо добре промерзав. Ми брали з хлопцями лопати, розчищали від снігу площу десь 10×20 чи 20×25, брали ковзани і ключки та грали в хокей. Зі снігу ліпили не тільки сніговиків, а справжні снігові фортеці. Потім всі ділились на дві команди і штурмували снігові будівлі опонентів.

На Різдво треба було з колядками обходити все село, для того, щоб впевнено крокувати у Новий рік, не просячи в мами з татом кишенькових грошей. Коли я пішов в музичну школу на клас акордеону, то це була взагалі тотальна перевага над іншими групами колядників. Усі просто співали, а ми це робили під супровід акордеону. То був шик і вищий клас!

Справедливості заради, я не вважаю, що те, як ми проводили новорічні та різдвяні свята, потрібно якось проектувати на своїх дітей. Ми говоримо про абсолютно різні епохи. Це два зовсім різні світи в прямому і переносному сенсі.