Евгений Рыбчинский предлагает поставить короля Руси Данилу Галицкого на постамент Ленина

Назад
НОВОСТИ

Евгений РыбчинскийАктивисты и жители Киева вновь заговорили о том, кому же из великих украинцев наиболее уместно поставить памятник на бульваре Шевченко, где до декабря прошлого года был Ленин. И пока соотечественники перебирали кандидатуры из недавнего прошлого, поэт и композитор Евгений Рыбчинский решил копнуть вглубь истории и достать оттуда неожиданную кандидатуру.

Он считает, что наиболее достоин памятника незаслуженно забытый нынешними патриотами князь Данила Галицкий.

Евгений так прокомментировал свое предложение: «Є в історії Украіни постать, не заслужено посунута московською владою і її церквою подалі від нашої з вами уваги. Ми всі чули про цю яскраву особистість, проте чомусь ніде, окрім Львова, цей правитель не увіковічений монументально, незважаючи на те, що був і Великим князем київським, і галицьким, і волинським. А все через те, що за протистояння з ордою він отримав від Папи Римського титул Короля Русі.

Як ви наздогадалися, мова іде про Данилу Романовича, Данила Галицького, нащадка Рюріковичів, заклятого Батиєва ворога. Практично завдяки його зусиллям татаро-монголи не дійшли до цивільних європ. І саме завдяки йому Україна має чудовий красень-Львів.

На мою скромну думку, якщо ідея європеїзації нашої неньки нам не байдужа, то монумент першому і, на жаль, останньому Королю Русі цілком заслужено мусить прикрашати Бесарабську площу. Якщо ми кажемо «ні!» Леніну і його тюрмі народів, то однозначно «так!» – Данилу Галицькому, об’єднувачу українських земель!

І передайте, будь ласка, ініціаторам, які кричать на весь світ, що готові фінансувати будь-який вибраний киянами монумент, що постать вже є, нехай вносять відповідні пропозиції до Київради. Киянин в десяти поколіннях Є. Ю. Рибчинський».

Будем ждать, как отреагирует новая киевская власть на предложение известного деятеля культуры.