Вишиванка: узори тлумачить Віктор Бронюк

Назад
Cім'я Шоу-бізнес

viktor broniuk tik den vyshyvanky 717 травня на вулицях з’являється велика кількість людей у вишиванках. Адже саме 17 травня цього року відзначаємо свято вишиванки, яка давно вже стала популярною не лише в Україні.

В інтернеті нескладно знайти фото світових зірок, яким дуже подобається наша вишиванка.

Та чи знають вони і ми самі, про що говорять візерунки на вишиванці?

Лідер гурту “ТІК” відомий не лише як артист. Шанувальникам Кращого Святкового гурту України  давно відомо, що Віктор Бронюк дуже добре знає історію нашої країни, може розповісти багато цікавого про звичаї, традиціїї.

І, звісно, добре знайомий із українською символікою. Тому прекрасно знає, про що хотіли розповісти українські дівчата, коли вишивали. Спеціально для STARBOM Віктор Бронюк “розшиврував” українську вишиванку:

– Українська вишивка була своєрідною геральдикою. Це ціла система символів і знаків, кожен з яких розповідав справжню історію. Зокрема, на вишитому рушниці була історія роду дівчини: три сестри позначалися трьома квітками. А, наприклад, хрестик у вигляді млина свідчив про те, що дівчина — дочка мельника.

У цьому і полягає особливість української вишивки – вона змістовна, її можна “читати”. А ще цікаво, як вишиванки відрізняються у різних регіонах України. У мене в колекції є вишиванки з Поділля, Прикарпаття, Закарпаття, Волині, Харківщини – і всі вони дійсно різні.

tik viktor bronyuk 1-minВіктор Бронюк розповідає, що у нього багато вишиванок – більше 20-ти. Музикант досить часто виходить на сцену в україньскому національному вбранні.

Деякі йому роблять на замовлення, інші – отримує у подрунок.

Минулого року під час всеукраїнського туру сумський модельєр Петро Сорока подарував Віктору Бронюку авторську вишиванку із зображенням одного з символів Сум – Спасо-Преображенського собору.

Цікаво, що лідер гурту “ТІК” знайшов оригінальне використання вишиванки, оздобивши нею власний будинок.

– Приміряти таку красу одразу закортіло всім учасникам нашого гурту! – розповідав музикант. – Тож після концерту під час спілкування з Петром Сорокою та його дружиною ми домовились про створення авторських вишиванок для всього нашого гурту.