Афіша грудня: «Сірі бджоли». Прем’єра у Театрі на Подолі

Назад
Досуг Шоу-бизнес

сірі бджоли22 грудня ексклюзивно у Театрі на Подолі вистава за романом Андрія Куркова «Сірі бджоли», який увійшов до шорт-листа «Книги року BBC-2018».

Придбати квитки 

Вороги дитинства не можуть стати вірними друзями, але їм доводиться проводити холодні зимові вечори у компанії один одного. Бо їх лишилося лише двоє. Два останні мешканці села.

Про автора

Андрій Курков – найвідоміший український письменник в Європі, автор понад 20-ти книг, пише для дорослих і дітей, кіносценарист. Голова українського Pen-клубу. Його твори перекладено 36-ма мовами світу. Лауреат премії Європейської кіно академії як кращий сценарист.

– Тут я пишу не за романом – історія у мене в голові, вона та ж, що у книзі, — розповідає про зміни тексту оригінального твору заради театральної вистави Андрій Курков. — Та фактично це нові діалоги, але зі збереженням інформації, що є в романі. З’явились нові сцени і персонажі, яких немає в романі. Гадаю, що з’явиться ще одна героїня. Вона умовно є, але буде по-іншому…

«Сірі бджоли» – це книжка про «сіру зону», яка може бути всередині чи навколо людини. Про те, яким є вплив оточення – і політичного, і соціального – на життя людини, яка живе в місцях, де не вистачає ініціативи, думок, кольорів. Тобто в принципі, де не відчувається країна, а відчувається тільки територія.

— Це загалом історія дуже звичайна, — говорить режисер Віталій Малахов. — Про людей, далеких від банальної політики, від її лозунгів, про людей, які сумніваються.

У п’єсі немає одного – за Україну, а іншого – проти неї. Персонажів ситуація змусила обирати сторону, життя поставило у такі обставини, що одному з них зручніше ходити за провіантом на територію, підконтрольну окупантам. Такий вибір не можна засуджувати, бо війна протиприродна для людини.

Є такий вислів: «Ти можеш не звертати уваги на політику, але прийде час, коли політика візьметься за тебе.

Мова вистави – українська

Тривалість: 2 години 50 хвилин з антрактом

Жанр – Драма

Автор – Андрій Курков

Режисер-постановник – Віталій Малахов

Прем’єра — 22 грудня!

Придбати квитки