Психолог проекту «Одруження наосліп» Ірина Кириченко, новий випуск якого глядачі побачать сьогодні о 22:45 на телеканалі «1+1», розповіла, що таке «психологія бідності» та який вплив вона має на наше життя.
«Психологія бідності – це спосіб мислення, який тримає людину у полоні власних переконань. Спостерігається постійне незадоволення власним життям, здається, що щастя прийде лише тоді, коли буде більше грошей, а отже і можливостей. Таке мислення не дає досягнути більш якісного способу життя», – зазначає Ірина.
Психолог називає 4 звички, які притаманні людям з «психологією бідності».
- Уникнення відповідальності. В нестачі грошей звинувачується країна, економіка, родина, роботодавці – всі, крім самої людини. В той час, як вона сама сидить цілими днями в соціальних мережах, дивиться телевізор, при цьому ледь зводить кінці з кінцями. Нестачу грошей та відсутність дій виправдовує тим, що в житті пощастило менше, ніж іншим.
- Негативно налаштоване оточення. Люди з «психологією бідності» спілкуються з тими, хто у всьому бачить лише негативні сторони та осуджує тих, хто живе краще. Успішні люди у них викликають роздратування, адже весь час нагадують, що власне життя не склалося. Для підняття самооцінки знаходять у заможних недоліки, підіймаючи себе у власних очах.
- Зберігати непотрібні речі. Людина накопичує велику кількість речей та не може розлучитися зі старими та поламаними, які вже не використовуються. Вони зберігаються про всякий випадок.
- Звичка жалітися на життя, не шукаючи виходів з ситуації. Жаліючись на власне становище, людина не застосовує жодних дій для зміни ситуації на краще.
Ірина Кириченко називає декілька показників, які допоможуть зрозуміти, що вам притаманна «психологія бідності»:
«Ознака перша – здаватися, а не бути. Наприклад, ви берете кредит, щоб придбати нову модель смартфона, або на останні гроші купляєте закордонний тур, а потім півроку сидите на одній гречці. Це створення ілюзії, що все маєте, а життя насправді іншого рівня. Ознака друга – озлобленість. Злість та роздратованість виникає по відношенню до того, хто живе краще за вас. Ці почуття може викликати навіть подруга, яка придбала нову сумку. Ознака третя – заборона на бажання. Ви собі забороняєте щось хотіти, адже думаєте, що все одно не зможете цього досягнути».
Психолог зазначає, що для боротьби з «психологією» бідності потрібно визнати, що щось йде не так, що є проблема у власному мисленні, і розробити план, як деструктивне замінювати конструктивним.
Ще більше порад від психолога Ірини Кириченко і лайф-коуча Даніеля Салема дивіться сьогодні о 22:45 на телеканалі «1+1» в проекті «Одруження наосліп»