«Міжнародний Європейський фонд підтримки культури» представляє гастрольний тур Україною симфонічного оркестру «Віртуози Києва» – «Симфонії Всесвіту 2»

Назад

киев«Симфонії Всесвіту» повертаються! В лютому 2020 року в 6 містах України відбудуться визначні концерти.

КВИТКИ

Високопрофесійна майстерність виконавців, приголомшлива та геніальна музика, а саме головне, Видатні Постаті сучасної класичної сцени — всесвітньо відомий скрипаль Шломо Мінц та головний диригент оркестру Віртуози Києва, віолончеліст, номінант премії Греммі Дмитро Яблонський!

Програма:

  • Джузеппе Верді — Увертюра до опери «Сила долі»
  • Олексій Шор – «Seascapes» для скрипки з оркестром
  • Каміль Сен-Санс — Інтродукція та Рондо каприччиозо для скрипки з оркестром
  • Фелікс Мендельсон-Бартольді — Симфонія n.4 Ля мажор (Італійська)

Графік туру:

  • 8 лютого – Львів, Національна філармонія
  • 9 лютого — Київ, НМАУ ім. П. І. Чайковського
  • 10 лютого — Одеса, Обласна філармонія
  • 12 лютого — Дніпро, Філармонія
  • 13 лютого- Харків, Філармонія
  • 14 лютого — Полтава, Палац дозвілля «Листопад»

Дмитро Яблонський: Ми розпочинаємо та закінчуємо нашу програму шедеврами італійської класичної музики, які знає весь світ! Це надзвичайно потужна увертюра Верді до опери «Сила Долі» та блискуча «Італійська симфонія» Мендельсона, яка навіть звучить в знаменитому американському фільмі 1979 року «Йдучи у відрив» про спортивні велогонки! Олексій Шор, який народився в Києві, написав багато музики для балету, інструментальної музики, яку виконують визнані музиканти по всьому світу! Рондо-Каприччиозо Каміля Сен-Санса є в репертуарі кожного віртуозного скрипаля! Програма, без сумнівів, на УРА.

Увертюра «Сила Долі» написана композитором Джузеппе Верді у розквіт його творчого життя, насичена  драматизмом та глибокою філософією, вважається однією з найкращих увертюр композитора, відома та найбільш впізнавана за «роковим мотивом долі».

Олексій Шор — композитор, який народився в Києві, має ступінь доктора математики, унікальна особистість. Його музика  виконується у найкращих залах, найвидатнішими музикантами. Його твір «Seascapes» для скрипки з оркестром виконає легендарний Шломо Мінц!

Інтродукція та рондо каприччиозо Каміля Сен-Санса — це один із самих відомих та блискучих шедеврів світового скрипкового репертуару! В «Італійській симфонії» Фелікса Мендельсона-Бартольді відбилося те захоплене сприйняття життя, яке властиве Молодості. Музика пронизана Піднесенням і Світлом, не випадково композитор називав Італію «святкової країною».

Тарас Яропуд, концертмейстер оркестру «Віртуози Києва»: Для кожної творчої людини в житті є важливими ідеї та втілення їх в життя, а також взаємодія один з одним, обмін енергією, співпраця, співпереживання, можливість дарувати людям те, що ти робиш! Проект «Симфонії всесвіту»,- це саме той проект, де ти даруєш частину себе іншим, співпереживаєш, співпрацюєш, обмінюєшся енергією, а найголовніше робиш світ кращим!

Учасники проекту:

Шломо Мінц — легенда сучасного скрипкового виконавства! Вважається колегами, глядачами і критиками одним з видатних скрипалів нашого часу, шановним за його бездоганну музикальність, стилістичну універсальність і командну техніку.  Він довгий час вважався знаменитим запрошеним артистом з багатьма великими оркестрами і диригентами на міжнародній арені і продовжує зачаровувати глядачів своєю грою.

Нагороджений багатьма престижними міжнародними призами, включаючи Premio Internazionale Accademia Musicale Chigiana, Diapason D’Or, Grand Prix du Disque, премію Gramophone, премію Edison і Cremona Music Award, в 2006 році він отримав почесний ступінь від Ben- Університет Гуріона в Беер-Шеві  (Ізраїль).

Народився в Москві й іммігрував, коли йому було 2 роки в Ізраїль, він навчався у Ілони Фехер, яка познайомила Мінца з Ісааком Стерном, ставши його наставником.  Він також був студентом Дороті Делей в Нью-Йорку.

На сцені з раннього віку і впродовж всієї своєї кар’єри він співпрацював з такими відомими артистами, як Ісаак Стерн, Мстислав Ростропович, Цукерман, Іцхак Перлман, Зубін Мехта, Клаудіо Аббадо, Карло Марія Джуліні, Ріккардо Муті, Юрій Темірканов, Іда Гендель і Іврі  Гітліс, серед багатьох інших, грав з кращими оркестрами світу, такими як Берлін, Відень, Концертгебау, Чикаго, Лос-Анджелес, Філадельфія і Нью-Йоркська філармонія.

У 18 років Мінц почав паралельну кар’єру в якості диригента і з тих пір керував визнаними оркестрами по всьому світу, включаючи Королівську філармонію (Великобританія), Симфонію NHK (Японія) і Ізраїльську філармонію.

Щоб відсвяткувати 60-річчя Мінца, Deutsche Grammophon перевидали свої записи у вигляді видання на 13 компакт-дисках, яке включає легендарні записи скрипкових концертів Мендельсона, Прокоф’єва, Сібеліуса, Лало і Вьештемпса за участю великих оркестрів і диригентів.  Нещодавно Мінц додав твори до своїх талантів як скрипаля, альтиста і диригента: його гімн невідомої нації був вперше показаний в червні 2017 року Великому залі Вігадо в Будапешті, а його Сонатина для скрипки і фортепіано — в Домодоссола і Стамбулі в жовтні 2017 року.

Мінц регулярно проводить майстер-класи по всьому світу і запрошується на найпрестижніші міжнародні конкурси.  Він також є співзасновником Violins of Hope.

Дмитро Яблонський —  головний диригент та художній керівник оркестру «Віртуози Києва», всесвітньо відомий диригент та віолончеліст, номінант на премії Греммі, почесний диригент Єрусалимського оркестру та професор Школи Музики імені Бухмана-Мехти (Тель Авів) – Виступає в усьому світі на таких відомих майданчиках як Карнегі-хол в Нью-Йорку, Ла Скала в Мілані і Лувр у Парижі «Віртуози Києва».

Багаторічна дружба та співпраця групи українських музикантів, лауреатів міжнародних конкурсів і всесвітньо відомого диригента і віолончеліста Дмитра Яблонського в 2016 році  призвела до створення оркестру «Віртуози Києва».

За 4 роки оркестр «Віртуози Києва» став найбільш затребуваним музичним  колективом України. Концерти в Україні, Ізраїлі, Азербайджані, Іспанії, Швейцарії, ОАЕ та тур країнами Північної Америки. Записи оркестру публікує світовий лейбл «Naxos Records». «Віртуози Києва» — номінанти премії «Classical Music Awards 2018» за кращий диск року.

«Віртуози Києва» стали невідємною частиною виступів зірок шоу-бізнесу: Святослав Вакарчук, Тіна Кароль, Джамала, Ніно Катамадзе, запрошують їх  долучатися до концертів та  запису альбомів.

«Віртуози Києва» виступають як у камерному складі — 10-20 музикантів, так і у великому симфонічному складі — 60-90 музикантів.

Запрошуємо вас почути наші «Симфонії Всесвіту», доторкнутись та відчути силу і натхнення справжнього Мистецтва!

КВИТКИ