Віктор Бронюк пропонує рівнятись на Фінляндію

Назад
Шоу-бізнес

З нагоди Дня вчителя лідер гурту “ТІК” поділився думками стосовно системи освіти:

viktor bronyuk“Як би хто не ставився до радянської системи освіти, у ній, окрім негативних моментів, було дуже багато позитиву.

На початку цього року мені довелося побувати у Фінляндії. Дуже сподобався їхній підхід! Вони взяли за основу радянську модель освіти, викинули з неї ідеологічну лінію, сконцентрувалися на навчальному процесі. На сьогоднішній день вибудували гарну систему освіти, яка дає можливість всім учням безкоштовно здобувати повноцінну освіту у школах і вузах. До того ж держава гарантує їм робочі місця.

Весь секрет у тому, що фіни не підійшли до питання однобоко, а детально продумали і проаналізували все. Схоже потрібно зробити і нам: вивчити досвід інших, взяти за основу 2-3 найкращі системи освіти різних країн і адаптувати їх, враховуючи національні особливості.

Не варто забувати і про власних видатних педагогів, як Сухомлинський, Макаренко, Коцюбинський і Пирогов. Вони написали чимало чудових педагогічних праць. Їх треба лише осучаснити і, поєднавши з найкращим досвідом інших країн, будувати свою власну концепцію освіти”.