Євробачення 2017: вибір міста

Назад
Шоу-бизнес

eurovision_2016Відбір уже триває і заершиться 1 серпня. Він складатиметься з чотирьох етапів. Перший триває до 8 липня, і цей час відведено на процедуру оголошення відбору та підготовку заявок містами-претендентами. За вказаний термін міста претенденти мають надіслати заповнені заявки та всі додатки до неї не пізніше 12:00 8 липня 2016 року.

Другий етап відбору триватиме з 8-го по 15-те липня. У цей період робоча група Національної телекомпанії України як мовника-організатора та делеговані представники організаційного комітету здійснять попередній аналіз заявок для подальшого представлення їх на засіданні оргкомітету з проведення Євробачення-2017.
Під час третього етапу – з 18 по 22 липня – відбудеться представлення заявок містами-претендентами на засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу Євробачення. Після цього оргкомітет оголосить попередні результати – назви двох міст-кандидатів. А вже після цього результати відбору будуть повідомлені Європейській мовній спілці разом із відправлення ЄМС заявок міст-фіналістів.

Фінальний етап відбору триватиме з 22 липня по 1 серпня й полягатиме в проведенні інспекції міст-фіналістів за участю представників Європейської мовної спілки та членів оргкомітету з метою ознайомлення з інфраструктурою міст та особливостями реалізації заявок.

Після прийняття рішення щодо міста-господаря буде проведено прес-конференцію, під час якої й будуть оголошені результати відбору та назване місто-господар Євробачення-2017.

Під час першого етапу відбору важливими критеріями є надання повної, вичерпної інформації з усіх пунктів заявки, оформлення її відповідно до правил проведення відбору, включаючи детальні додатки як невід’ємні частини Заявки.

На другому етапі відбору перевагу отримають міста-кандидати, заявки яких матимуть найкращі технічні та якісні характеристики стосовно арени, офіційних готелів для проживання, сучасної транспортної інфраструктури, що включає не тільки якісне транспортне сполучення в межах міста, а й наявність міжнародного транспортного аеропорту та відмінного сполучення між ним та містом.
Низка вимог є й до арени Євробачення-2017, де відбудуться півфінали й фінал конкурсу, проходитимуть репетиції виступів усіх учасників. Це має бути крите приміщення, яке могло би вмістити не менше 7 тисяч глядачів, а бажано до 10 тисяч.

Особливим аспектом організації й проведення конкурсу є безпека. Тож міста-претенденти у співпраці з державними органами України обов’язково мають гарантувати безпеку учасникам, членам делегацій та гостям Євробачення-2016 у повній відповідності до вимог Європейської мовної спілки й протягом усього періоду конкурсу, включаючи усі супровідні офіційні заходи.

Для роботи представників засобів масової інформації у місті проведення конкурсу має функціонувати міжнародний прес-центр із можливістю роботи там не менше, ніж 1550 журналістів. А розташовуватися він має неподалік від арени або у приміщенні арени.

Також міста мають подати пропозиції щодо локацій проведення вітального прийому міста-господаря для всіх делегацій мовників-учасників та представників преси й прощальної вечірки після фіналу, яку змогли би відвідати близько 3 тисяч осіб.

Міста-претенденти також мають передбачити соціальну програму, яка містила би багатогранний пакет культурно-екскурсійних заходів, маючих всі ознаки гостинності, оригінальності, культурологічної цінності та ідентичності.