«Код Гершвіна»: АМЕРИКАНСЬКА МРІЯ У КИЇВСЬКОМУ ТЕАТРІ ОПЕРЕТИ

Назад

код гершвина национальная оперетта 21-min30 та 31 січня шанувальники творчості видатного композитора та піаніста насолоджуються по максимуму! Адже в останні дні січня у Київському національному академічному театрі оперети розгадують «Код Гершвіна» під диригуванням Девіда Чарльза Абелля (США).

«Для нас, звісно, проєкт є дуже символічним, оскільки Гершвін має коріння з України, його батьки переїхали з Одеси, він народився в Америці», — зауважив генеральний директор, художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

Дивіться більше ФОТО

Девід Чарльз Абелль

Девід Чарльз Абелль

Справжні поціновувачі творчості Гершвіна, звісно, ж можуть перелічити багато його творів. А ті, хто не настільки обізнаний у цьому питанні, одразу ж пригадають ніжну колискову Клари «Summertime» із опери «Поргі та Бесс».

До речі, на створення цієї композиції музиканта надихнула українська колискова «Ой, ходить сон коло вікон». Джордж Гершвін почув її у Нью-Йорку 1929 року у виконанні Українського хору на чолі з Олександром Кошицем. Мабуть, ще ніколи український та американський фольклор не переплітались настільки міцно та прекрасно!

І сьогодні, у XXI столітті, українці та американці знов об’єднались. Причому знов завдяки Гершвіну. Керувати оркестром Національної оперети із США прилетів Девід Чарльз Абелль.

Дивіться більше ФОТО

«Я вперше в Україні, перебуваю тут недовго, але дуже вражений ентузіазмом людей, з якими працюю», — зізнався диригент Девід Чарльз Абелль. — «Поргі та Бесс», на мою думку, найвеличніша опера Гершвіна. Солісти Національної оперети виконують арії опери мовою оригіналу. І я вражений тим, наскільки добре вони її розуміють».

Флоріан Файльмайр

Флоріан Файльмайр

Ще один широко відомий твір Джорджа Гершвіна – «Рапсодія у стилі блюз». І ось де було заховано рояль у кущах. Родзинкою вечора став піаніст-віртуоз із Австрії – Флоріан Файльмайр! Чи варто писати про те, як легко та феєрично впорався австрієць із «Рапсодією…»?

Приємно, що свято творчості видатного музиканта відбулось без тіні офіціозу. Навіть вступні промови Богдана Струтинського та Шона О’Хари (аташе з питань культури та освіти Посольства США в Україні) носили більше неформальний характер.

Особливу роль у концерті зіграв, звісно диригент. Втім, «зіграв» — не те слово. Він поводився доволі природньо: жартував, посміхався, підігрував солістам… Його влучні жарти глядач сприймав не лише оваціями, але й добрим сміхом. Так, у залі панувала приємна невимушена атмосфера. Легка, як, власне, і самі твори Джорджа Гершвіна.

Дивіться більше ФОТО

Олена Арбузова

Олена Арбузова

Треба було усього лише зробити глибокий вдих під  «Summertime»  у виконанні Олени Арбузової (це прекрасно!) і далі легко «кружляти» кварталами опери «Поргі та Бесс», а під кінець «опинитись» у занадто жвавому, на думку Гершвіна, Парижі.

Друге відділення відкрили пісні із мюзикла «Girl Crazy» та фільма «The Goldwyn Follies». А тоді зал накрило «Рапсодією у стилі блюз»… Настільки гарно було поринути у царину легких чарівних звуків Гершвіна, що лунали з-під пальців магічного піаніста-віртуоза та «з-під палички» веселого диригента… Звісно, хотілось продовження. І глядачі не відпустили музикантів, запрошуючи зіграти на біс. Хіба ж це не найвища оцінка для музикантів?

Дивіться більше ФОТО

«Цей проєкт є прекрасним прикладом того, що відбувається, коли талановиті та віддані люди — українці та американці — працюють разом. У нас у всіх є сьогодні шанс оцінити музику, яка символізує прекрасні відносини, дружбу між американцями та українцями», — зазначив Аташе з питань культури та освіти посольства США в Україні Шон О’Хара..

Проект реалізовано за підтримки посольства США в Україні та Національної спілки театральних діячів України.

Спеціально для STARBOM — JeyRo

Хочете ще? Ходіть до нас у Telegram