Дні турецького кіно в Києві

Назад
Досуг Шоу-бизнес

afishaЗ 4 по 6 травня в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» відбудуться «Дні турецького кіно».

На фестивалі кінематографа глядачам покажуть фільми, які були номіновані на Оскар та отримали нагороди на міжнародних конкурсах.

Дні турецького кіно відкриє картина «Чинар» (Çınar), показ якої відбудеться 4 травня о 19:30. Ця кінострічка розповідає про тяжке життя Мустафи, який мешкає разом з дружиною Суною та 8-річним сином Ризою, що має вади руху. Одного дня на шляху до школи з Ризою та його мамою трапляється лихо, яке раптово змінює їхнє життя.

Також в програмі двох наступних днів покажуть стрічки:

— «Сівас» (Sivas), реж. Каан Мюждеджі, 5 травня, 17:00

— «Сон метелика» (Kelebeğin Rüyası), реж. Їлмаз Ердоган, 5 травня, 19:30

— «Холод Каландару» (Kalandar Soğuğu), реж. Мустафа Кара, 6 травня, 17:00

— «Прошепочи, якщо забуду» (Unutursam Fısılda), реж. Чаган Ирмак, 19:30

Усі картини турецьких режисерів нового покоління, серед яких: Мустафа Караденіз, Їлмаз Ердоган, Мустафа Кара, Каан Мюждеджі і Чаган Ирмак.

У 2015 році фільм режисера Каана Мюждеджі «Сівас» номінували на премію «Оскар» в категорії «Кращий іноземний фільм».

А Мустафа Кара на Токійському міжнародному кінофестивалі отримав 2 нагороди за стрічку «Холод Каландару» в номінаціях «Краща режисерська робота» та «Вибір глядачів — WOWOW».

Туреччина – друга країна після США за обсягом експорту своєї візуальної продукції. В період 2016-2017 рр. в Туреччині було знято 283 фільми. Частка національного кінопродукту в 2017 році в загальному прокаті становить близько 38,64%.

Туреччина є членом фонду підтримки кіно Eurimages, який засновано в 1998 році для підтримки спільного виробництва, поширення і просування європейських кінофільмів. Тому щорічно в прокат виходить від 5 до 8 фільмів спільного виробництва з різними країнами Європи.

Фестиваль відбудеться за підтримки Офісу з питань культури та інформації Посольства Туреччини та
Посольства Турецької Республіки в Україні. Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу із українськими субтитрами.