Хлопець боїться, що його заберуть на фронт. Чи це нормально? Як не втратити до нього повагу? Поради психолога

Назад
Cім'я Дозвілля

 

Війна в Україні триває вже понад 140 днів. Герої із ЗСУ захищають нас щодня, щоб ми могли й далі жити. Проте не всі чоловіки взяли зброю до рук, і це нормально. Бо є не лише воєнний, а ще й економічний, інформаційний, волонтерський фронти. Та не всі це розуміють. І хтось навіть починає втрачати повагу до чоловіків, які не пішли воювати. Чому так стається? Як не втратити повагу та зрозуміти чоловіка? На ці та багато інших запитань відповіли психологиня, ведуча проекту «Ранок у Великому Місті» (ICTV) Юлія Зорій та психологиня, ведуча проекту «Екси» (Новий канал) Наталя Єжова у діджитал-проекті «Що робити, якщо…» від Нового каналу.

Агресія_Юлія Зорій

Перш за все варто зрозуміти, що страх – невід’ємна частина кожного з нас. Це звичайна реакція
організму на стрес, таким чином ми захищаємося. Психологиня Юлія Зорій розповідає, що страх
чоловіка перед війною, смертю – не те, чого варто соромитися чи цуратися.

Усі люди мають свій поріг страху. Хтось боїться більше, хтось менше. І часто в нас виникають хибні уявлення, що люди, які йдуть на фронт, не бояться, – розповіла Юлія. – Насправді це не так, адже страх притаманний усім. Просто для професійних військових, які займаються цією справою все життя, це менш домінуюча емоція. А для новачків, звісно, це може бути сильним стресом, і страх тут є неминучою реакцією.

Тому виникає питання ще й до жінки, яка перестає поважати чоловіка за його страх. Ви маєте проаналізувати: чоловік просто боїться померти та залишити родину? Чи ваші з ним моральні цінності не співпадають зовсім? Щоб краще зрозуміти страх чоловіка, поставте себе на його місце.

29.06_Наталя Єжова

Вживіться в цей образ, приміряйте на себе «сорочку» чоловіка, – радить психологиня Наталя Єжова. – Чи справді ви готові йти воювати, якби були на його місці? Що вас зупиняє у прийнятті такого рішення? Такий спосіб завжди допомагає.

А ще замисліться про плюси того, що ваш чоловік не йде воювати. Наталя Єжова радить застосувати техніку «але ж».

Скажіть собі: «Мій хлопець не йде воювати, але ж він дає гроші на армію», «…але ж він працює, платить податки», «…але ж він зі мною, зберігає наші стосунки та виховує дітей», «…але ж він захищає мене та нашу родину». Знайдіть своє «але ж», щоб повернути повагу до чоловіка, – радить психологиня проекту Нового каналу.