Пригоди «ТІК» у Канаді: втрачений багаж, барбекю з послом України під північним сяйвом і танці під «Емочку»

Назад
Шоу-бизнес

20621999_1525395587482012_8510728240033250834_n

Аби заспівати на Канадсько-Українському національному фестивалі, музиканти ТІК здійснили найдовшу подорож в історії гурту!

Віктор Бронюк і компанія подолали 12 тисяч кілометрів із трьома пересадками у аеропортах Варшави, Торонто й Вінніпега. А потім ще 300 кілометрів їхали автобусом до містечка Дофін у провінції Манітоба. Саме там щороку проходить грандіозний та найдавніший фестиваль канадсько-української культури – Canada’s National Ukrainian Festival.

– Цю подорож точно не забудемо! – зізнаються музиканти ТІК. – Адже курйозні пригоди почалися з самого початку…

– Спершу через грозу ми дві години не могли приземлитися у Торонто. Стільки кружляли в небі, що й з ліку збилися, скільки кругів намотали, — з посмішкою згадує лідер ТІК Віктор Бронюк. – А оскільки потім всі графіки позбивалися, виявилося, що наш багаж… загубився. На щастя, навчені попереднім гірким досвідом перельотів, цього разу найдорогоцінніше – музичні інструменти – ми взяли із собою. А через десять годин нам і решту багажу доставили у готель.

Наступним випробуванням стала потреба швидко адаптуватись до різкої зміни часових поясів.

– Коли в Україні день, у Канаді – розпал ночі, — розповідає Віктор Бронюк. — Тому коли канадське містечко мирно спало, ми, як вурдалаки, блукали місцевими вулицями у пошуках кави, бо ніхто не міг заснути.

Затишний Дофін вразив «тверезих і культурних» гарними живописними краєвидами, цікавими знайомствами і зустріччю з багатьма друзями. Серед них – давній приятель лідера ТІК, нинішній Посол України у Канаді – Андрій Шевченко.

– Ще на зорі нашої творчої діяльності, коли Андрій був депутатом Верховної Ради, нас познайомили спільні друзі з Прикарпаття. Ми давненько не бачилися, тож зустрілися напередодні концерту, аби мати час поспілкуватися, – говорить Віктор Бронюк. – Нам навіть дозволили розпалити барбекю біля місцевого закладу швидкого харчування. Тож під зоряним канадським небом ми зі сміхом згадували спільно пережиті пригоди й дізналися багато нового з історії Канади та українців, які першими сюди приїхали.

20638000_1525395564148681_1530715312628839868_nУкраїнців у Канаді дуже поважають, називають «будівничими», адже саме вони будували чимало міст. Безумовно, не обійшлося і без обговорення нинішньої політичної ситуації у нашій державі. За океаном всі щиро вболівають, аби Україна скоріше змогла вирішити всі зовнішні та внутрішні проблеми.

Завершенням першої дивовижної ночі ТІК у Канаді став сюрприз від природи. Перед самим світанком на небі раптово з’явилося північне сяйво! Унікальної краси природне явище для цього регіону нетипове, тому навіть українці, які вже 15-20 років живуть у Дофіні, зізнавалися, що бачили його тут вперше.

– Коли небо осяяло північне сяйво – це було схоче на казку! Ці відчуття ні з цим не порівняти! – зізнаються музиканти.

З отриманим найпотужнішим зарядом енергії та емоцій наступного дня ТІК у ролі хедлайнерів виступили на Canada’s National Ukrainian Festival. Понад півтори години у режимі нон-стоп разом із Кращим Святковим Куртом України запалювали більше 10 тисяч канадців.

Веселі танці почалися вже з першої пісні, а що особливо вразило музикантів – чи не найгучніший шквал овацій зірвав свіженький хіт Емочка. Хоча колектив презентував кліп і пісню місяць тому, у Канаді Емочку вже люблять і знають текст пісні напам’ять.

ВІДЕО: ТІК — ЕМОЧКА

– Концерт та спілкування з публікою були настільки енергійними, динамічними й цікавими, що дорога назад в Україну для нас промайнула, як мить! – ділиться враженнями Віктор Бронюк. — А їдучи автобусом з Дофіна у Вінніпег разом з танцювальним колективом «Десна», ми влаштували імпровізований концерт. Наші хлопці грали на трубах, всі співали й веселилися, як у студентські часи. Враження від усього пережитого у Канаді досі переповнюють! Тож ми вже з нетерпінням чекаємо, коли приїдемо до наших канадських друзів і шанувальників знову!