Продюсер особистостей Денис Путінцев: “Вже пролито занадто багато крові, щоб загравати з російськомовним контентом”

Назад
Дозвілля Шоу-бізнес

Продюсер особистостей, спеціаліст зі створення та просування образів в медіа, засновник промо-компанії STARBOM.COMpany — Денис Путінцев для Vesti.ua: “MORGENSHTERN – це суто маркетингове явище, яке можна порівняти з McDonald’s. При цьому всі знають, що це небажано, але все одно їдять”. 

денис путинцев 2

У лідери українських музичних чартів повернулися російські виконавці – Morgenshtern, Anna Asti, Miyagi & Ендшпіль. У соціальних мережах на це відреагували гнівними постами – на дев’ятий місяць війни в Україні залишаються любителі російської естради.

Пропозиції звучать різні. Одні пропонують взагалі відрізати російську музику від стрімінгових платформ. Інші вимагають втручання керівництва країни, щоб обмежити доступ до цієї музики. Треті – створити та підтримати пул українських артистів, які співають російською, щоб вони були противагою російським зіркам.

Vesti.ua разом з продюсером Денисом Путінцевим розбиралися, чому російська музика залишається в топі українців і чи варто з цим боротися.

MORGENSHTERN – це McDonald’s

Розбирати ситуацію, як саме ці російські виконавці потрапили до українських топів потрібно окремо. MORGENSHTERN – це суто маркетингове явище, яке можна порівняти з McDonald’s. Всі знають, що це небажано, але все одно їдять. Так і з MORGENSHTERN – всі знають, що воно гімно, але варто було вийти альбому, і багато хто кинувся його слухати. Навіть я, відрізавши для себе все російське, не став винятком і послухав. І таких, як я, виявилися мільйони.

Люди сприймають війну на побутовому рівні – крізь призму курсу долара та пральної машини

На рівні ментальності люди кажуть собі: це ж просто музика! Ці люди живуть у своєму побутовому світі – вони знають, що є війна, але вони це, як і раніше, сприймають крізь призму курсу долара та пральної машини. Тому прослуховування ANNA ASTI для них не є злочином, тому що ця музика створює настрій і не має асоціативного ряду з кров’ю та насильством. У цьому, мені здається, – одна з фундаментальних проблем нашого ідеологічного поля.

 

Проблема в тому, що споживачі сучасного російського музичного контенту не проводять паралелі з тим, що їхній кумир продовжує там виступати, заробляти гроші, з яких потім фінансуються солдати, які приходять у домівки цих же шанувальників, вибиваючи їм двері й ґвалтуючи їхніх дружин. І ще одна проблема, це я кажу як уродженець Бахмута, у тому, що багато людей, які там зараз перебувають і в чиї будинки прилітають ракети, думають, що їх бомбардує ЗСУ. Це я точно знаю. Таким людям потрібно чітко показувати ці ракети, щоб вони бачили, що на них російський прапор та маркування. Тож не дивно, що у навушниках цих людей грає російська музика.

Час звернутися до стандартних біблійних істин

Виключно заборонами, які все одно потрібні, не обійдешся. Все одно треба продукувати своє. Період, коли хітами ставали пісні про “Байрактар” і зі словами “мочи кацапів”, ми вже пережили. Людям потрібен інший контент, ближчий до побутового – любов на війні, перспектива у наступному житті. Настав час звернутися до стандартних біблійних істин, які мають подаватися крізь призму українського патріотизму. У Міністерстві культури теж мають уже зрозуміти, що від агресивної ідеології під девізом “Русскій воєнний корабль, іді на хуй!”, треба переходити до зрозуміліших побутових речей.

Пролито занадто багато крові, щоб загравати з російськомовним контентом

На цьому етапі потрібно максимально обмежити все російськомовне. Просто згадайте російський наратив, під яким почалася у 2014 році війна. Створивши зараз пул українських артистів, які співають російською, щоб вони були противагою росіянам, це повернення до 2014 року. Мені здається, що вже пролито занадто багато крові, щоб загравати з російськомовним контентом. У медійній, але не побутовій площині, російської мови зараз не має бути ніде. Тільки після закінчення війни можна буде розглядати питання багатомовності нашої країни.

денис путинцев

Нагадаємо: Денис Путинцев — продюсер особистостей, архітектор особистих брендів, спеціаліст зі створення та просування образів в медіа, журналіст, медіаексперт, promo & PR менеджер, актор, музикант, ведучий, засновник промо-компанії STARBOM.COMpany.

Серед його клієнтів:  Богдан ЮсипчукТІКАнастасія ПриходькоБрати ГадюкіниMamaRikaESTRADARADALamaКОРРУПЦИЯДарія ПетрожицькаДенис ЛюбимовОлег ВердAIO та багато інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: