Руслана презентувала музичний фільм «Різдвяний Сон»

Назад

Руслана презентувала свій знаковий та довгоочікуваний музичний фільм «Різдвяний Сон». Скарбничка проектів «Різдво з Русланою», що були започатковані ще в середині 90-х і стали одним з беззаперечних символів новітньої української різдвяної традиції, поповнилася ще одним діамантом.

ДИВИМОСЬ ТА СЛУХАЄМО: Руслана – Різдвяний Сон

 Ruslana3_0056_MALCHYK

У Різдвяну ніч мені наснився сон, в якому я побачила Різдвяну Україну і себе – цей сюжет було покладено в основу фільму. Цей фільм – це ескіз моєї мрії. Наше Різдво – це відповідь на питання, хто ми, звідки прийшли і куди йдемо… – коментує співачка Руслана.

 У фільмі яскравий перетин багатьох ліній, сюжетів, естетик та сенсів. Явне та сон. Таємниця та розповідь. Сучасність та традиція. Колискова та Коляда.

Кажуть, споглядаючи у дзеркало, у відображенні явного не побачиш таємного. Та це не означає, що його нема. Треба лише зазирнути у своє серце. Спитати у Бога Предвічного. Згадати на Роду написане. Почути Душею заспіване. І твій сон розповість істинне, правдиве, автентичне – те, чого не видно наяву… – розповіла Руслана.

Ruslana_0231_MALCHYK

У головних ролях фільму –  співачка-колядник, оточена друзями, простими українцями, що відгукнулися на заклик Руслани взяти участь в зйомках фільму, прийти на Софійську площу, поділитись тим, як вони святкують Різдво та разом заколядувати.

Звучання різдвяних пісень прикрасили автентичною красою та вишуканістю партії у виконанні близьких друзів Руслани – всесвітньо відомого українського скрипаля Василя Попадюка та віртуозного цимбаліста-мультиінструменталіста Андрія Войчука.

Ruslana_0856_MALCHYK

Співачка Руслана так прокоментувала коляди, які вона заспівала у фільмі, і з кожною з яких у неї пов’язана особлива історія:

Це перш за все «Тиха Ніч», одна з моїх перших коляд,  з якою я перемогла у 1996 році на Слов’янському Базарі.

Це – «Утішмося», версія одної з найпопулярніших давньоєвропейських коляд «God Rest Ye Merry Gentlemen» з українською лірикою легендарного Богдана Стельмаха. 

Це «Різдвяний Плєс», гуцульська коляда, яку ми віднайшли високо в горах, і не втомлюємося створювати нові версії за її лейтмотивом.

Це – «Нова Радість», у трактовці мого великого друга і однодумця, Василя Кондратюка, який з небес спостерігає за нашими різдвяними приготуваннями і святом, яке він дуже любив.

І, звичайно, «Добрий вечір», коляда, без якої я не уявляю Українського Різдва!

Всі ці колядки я виконувала багато разів.

Але цьогоріч вони зазвучать по-новому – у стилі моєї Колискової. Я створювала аранжування власноруч в новому для себе стилі та образі.

ДИВИМОСЬ ТА СЛУХАЄМО: Руслана – Різдвяний Сон

Ruslana2_2296_MALCHYK