Денис Путінцев: «Викликає дисонанс пропозиція титрувати артистів, які гастролюють у Росії»

Назад
Шоу-бизнес

Денис ПутинцевКреативний продюсер MOLA group Денис Путінцев прокоментував УКРІНФОРМ спроби влади регулювати виступи українських артистів на території Росіїї

— З одного боку, я бачу позитивний крок у тому, коли хоч щось робиться у цій складній ситуації, що вона виходить за рамки сварок у соцмережах.  І можливо, це знизить напругу з блокуванням  концертів, зробить більш раціональними всі ці гострі конфлікти.

Але ініціатива поки що виглядає, м’яко кажучи, недосконало. Викликає дисонанс пропозиція титрувати артистів, які гастролюють у Росії, але при цьому надавати їм ротації на телебаченні та радіо. Як це виглядатиме: дають ротацію й діджей коментує, що артист гастролює в РФ? Ну, зрештою, – або офіційно позбавте ліцензії, або не рухайте.

Поки що здається проблематичним – як держава має карати за російські гастролі. Це питання моралі. Так само, як брати за ці гастролі військовий збір: тобто розважай агресора, але щоб ми мали з цього свій процент?!

Втім, добре, що хоч розмови ці почалися на державному рівні – це однозначно краще, ніж не робити нічого в такій неоднозначній ситуації. Але якщо йтиметься про гроші, то тоді має бути абсолютно прозора система.

Особисто я не відмовився б узяти участь в обговоренні цього законопроекту. І хотів би бачити там і представників артистів, які гастролюють в РФ, і тих, хто принципово не гастролює. Я працюю з Анастасією Приходько, гуртом ТІК, MamaRika та багатьма молодими виконавцями. Але за столом мають бути і представники Повалій, Лорак, Лободи.

Зрештою, даваdenis putintsev 2017_йте визнаємо: ринок України звузився. Й до цього десятиріччями артистів привчали: якщо в Росії ти став зіркою, в Україні стаєш зіркою автоматично. І щоб цей стереотип поламати, теж потрібні десятиріччя. Так, нажаль, це відбуватиметься з кров’ю, болісно… Люди хочуть заробляти, хочуть розвивати діяльність, у тому числі поза межами України з її малим ринком.

Зрештою, це не лише питання етики. Це питання і бізнесу. Знайдіть механізми підтримки якісної української музики. Щоб артист мав не лише ротації, а мав концерти. Подумайте, як виживають наші артисти? Буквально до десяти представників сучасної української музики живуть за рахунок приватних виступів, а так майже у всіх існуючих є якийсь додатковий бізнес. Це ненормально. В РФ підтримка артистів – це розвинута історія з радянського часу, грошей більше, ринок більший.

Але це все не виключає, що і нам слід шукати рішення про підтримку. І не лише законопроектами, що зверху надходять, а й публічними дискусіями за участі представників медіа і бізнесу.