Відома телеведуча Нового каналу, директор Школи справжньої пані поділилася правилами успішної кар’єри. У дієвості кожного з них Ольга Фреймут переконалася особисто.
Правило 1. Обов’язково обирайте компанію своєї мрії.
Навіть якщо це дуже важлива компанія, з дуже гучним іменем – все одно ідіть туди. Колись в Англії я проходила стажування на ВВС. Нехай мені там не платили, нехай ніхто не знав, як мене звати. Але потім, зрештою, саме це стажування допомогло мені стати успішною в Україні.
Правило 2. Обирайте роботу, а не зарплату.
На початку кар’єри треба зробити свою репутацію, а вже потім, коли ви будете всезнаючим майстром у своїй справі, можна вимагати високу зарплатню.
Правило 3. Якщо ви переросли зарплату – вимагайте більшого.
Поки ви не попросите, ніхто вам добровільно не підвищить ваш гонорар. А якщо ж вами не дорожать, тоді кажіть «до побачення» і йдіть туди, де за ваш рівень знань будуть платити. Утім, об’єктивно оцінюйте свої вміння.
Правило 4.Стійте осторонь від інтриг.
Навіть якщо ви дуже любите курити і обмовляти всіх – не обмовляйте, тримайтеся. Тому що потім всі почнуть дружити проти вас. І скажуть, що та Оля з Роздолу велика пліткарка, і вас звільнять, а вам цього не треба.
Правило 5. Дружіть із потрібними людьми.
Потрапивши у колектив, дивіться, з ким найбільше рахуються, хто користується авторитетом. І не соромно в перші дні побути підлабузничком, це вам потім стане у пригоді.
Правило 6. Не бійтеся конфлікту.
Але не просто конфліктуйте, тому що у вас, вибачте, критичні дні або ви вже старенька жінка, і у вас клімакс. Якщо ви конфліктуєте, то обов’язково це робіть заради результату. Кричіть, висловлюйтеся, але добивайтеся цього.
Правило 7. Не засиджуйтеся в декреті.
Щонайбільше півроку, а далі просіть, щоб вам допомагали сидіти з дитиною. Адже якщо дуже довго сидіти в декреті, три роки чи там п’ять, то ви потім повернетеся і не впізнаєте своїх колег, а вони не впізнають вас. Вже всі будуть користуватися іншими парфумами і по-іншому поводитися. Ви вже не зможете з ними бути на одній хвилі.
Правило 8. Звертайтеся до своїх колег на «Ви».
Коли ви звертаєтесь на «ти», вас легко кудись послати, і вам легко послати інших. А така формальність збереже ваші стосунки у непоганому стані.
Правило 9. Не робіть чужу роботу.
Навіть коли на вас тиснуть, вас шантажують. Якщо вже дуже хочуть, щоб ви зробили за когось роботу, тоді просіть за це гроші.
Читайте також:
Шкідливі поради від Ольги Фреймут: Як справити погане враження