Український претендент на Оскар вступив у боротьбу Чи потрапить “Поводир” в оскарівський шортліст стане відомо у грудні

Назад
НОВОСТИ

photo_bigs“Поводир” претендує на Оскар у категорії “найкращий іншомовний фільм”. У цій категорії мають право голосу триста членів кіноакадемії, чиї імена тримаються в секреті. Поділені на три групи — “білу”, “синю” та “червону” — вони мають за 64 дні переглянути найкращі фільми з 83-х країн. “Поводир” потрапив у “синю” групу, де він змагається, зокрема, з польським фільмом “Іда” (реж. Павел Павліковськи) та угорським “Білим Богом” Корнела Мундруцо.

Перегляди триватимуть до 15 грудня. Після цього члени журі оцінять побачені фільми за шкалою від 6 до 10, а незалежна аудиторська компанія підрахує бюлетені та оголосить 6 найкращих фільмів. Ще 3 фільми додасть до цього списку виконавчий комітет категорії іншомовних фільмів на чолі з продюсером Марком Джонсоном (Breaking Bad, Людина Дощу, Щоденник Пам’яті, Хроніки Нарнії).

Таким чином, шортліст із 9 іншомовних претендентів на Оскар оголосять до Нового року. А в середині січня з нього відберуть 5 фіналістів, які й потраплять на церемонію вручення Оскарів.

26392_8Фільм “Поводир” розповідає про тридцяті роки ХХ століття. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїздить до Харкова допомагати будувати соціалізм. Тут він закохується в актрису Ольгу Левицьку (Джамала), на яку давно накинув оком впливовий співробітник НКВС. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їхня подорож, сповнена небезпечних пригод, відбувається на тлі найдраматичніших сторінок української історії та руйнування людських доль. Фільм про кохання, вірність, підлість і зраду у найкращих традиціях голівудського кіно знято за реальними фактами та свідченнями.

Головну роль хлопчика-поводиря зіграв 9-річний американець українського походження Антон Святослав Грін — правнук політв’язня радянських концтаборів Михайла Сороки. Роль його батька, американського інженера зіграв американський актор Джеф Барел, який паралельно знімався у “Німфоманці” Ларса фон Трієра.

поводирУ фільмі мав також зіграти голівудський актор українського походження Джек Пеленс, володар Оскара і Золотого Глобусу, однак він помер у 2006 році, на етапі розробки фільму.

Цікаво, що для оператора “Поводиря” Сергія Михальчука це вже 4-та Оскарівська гонка. До цього він керував камерою у фільмах “Мамай” (2003, дебютний фільм Олеся Саніна), “Ілюзія страху” (2008) та “Параджанов” (2013).

Окрім Оскара, «Поводир» представляє Україну на кінофестивалях у Варшаві, Торуні, Котбусі, Гоа та Кіото. А з 12 листопада фільм виходить у прокат у понад 130 кінотеатрах України.