Фільм «Поводир». У кіно з 12 листопада

Назад
НОВОСТИ

Поводир_1Поводир_2Поводир_3Цікаві факти про зйомки
1.    На головну роль хлопчика-поводиря пройшло кастинг понад дві тисячі дітей. За п’ять днів до зйомок актора на головну роль не було, що загрожувало зривом початку зйомок. Режисер поновив кастинг і побачив відео хлопчика з Детройта (США), який розповідав вірш “Садок вишневий коло хати”, а потім грав на фортепіано. Хлопчиком був Антон Святослав Грін (Anton Sviatoslav Greene) — як виявилося пізніше, правнук політв’язня радянських концтаборів Михайла Сороки. Його українська з американським акцентом чудово підійшла до ролі. Неочікувано, сюжет фільму тісно перекликається з історією Антонової родини, як американської так і української.
2.    Головну роль мав зіграти Джек Пеленс, голлівудський актор українського походження, володар премій «Оскар» та «Золотий Глобус» за найкращу роль другого плану. Він міг грати українською мовою. Пеленс помер у 2006 році, на етапі розробки фільму.
3.    Американський актор Джеф Барел (Jeff Burrell) паралельно зі зйомками у «Поводирі» знімався у «Німфоманці» Ларса фон Трієра, тому українській і данській знімальним групам довелося координувати свої графіки.
4.    Для сцени затягування Пітера в поїзд був створений спеціальний вагон. Зовні він був точною копією вантажних вагонів 1930-х років, а всередині — повноцінним знімальним павільйоном. Вагон було також обладнано спеціальною системою тросів і підвісів, яка дозволила виконати фізично важкий трюк і мала убезпечити актора від потрапляння під колеса потяга.
5.    Своїх побратимів-кобзарів у фільмі зіграли більше 100 незрячих з усієї України та мандрівні музики київського, харківського та львівського кобзарських цехів. Наприклад, у сцені бійки між кобзарем і офіцерами НКВД грає бронзовий призер параолімпіади-2004, дзюдоїст Ігор Засядкович . А одного з кобзарів зіграв єдиний незрячий радіожурналіст України — Володимир Носков, ведучий Радіо Свобода з Харкова.
6.    Каскадери фільму разом з призером Параолімпійських ігор Ігорем Засядковичем відновили старовинну кобзарську техніку самозахисту костур, яка допомагала незрячим оборонятися від злих людей і собак.
7.    Ігор Засядкович був тренером виконавця головної ролі Станіслава Боклана.
8.    Спеціально для головної ролі у фільмі «Поводир» Станіслав Боклан під керівництвом Володимира Кушпета та Сергія Захарця навчився грати на старосвітській бандурі та співати в кобзарській традиції.
9.    Режисер Олесь Санін сам є кобзарем. Деякі ідеї для фільму він почерпнув, будучи поводирем сліпого співця.
10.  В певний період Олесь Санін заробляв на прожиття вуличним музикуванням і виробництвом музичних інструментів.
11.  Режисер Олесь Санін, композитор Алла Загайкевич, оператор Сергій Михальчук вже працювали разом над фільмом «Мамай» (2003). Продюсер Максим Асадчий виконував тоді роль директора картини.
12.  Спеціально для фільму Джамала вчилася співати джаз 1930-х років. Разом з композитором Аллою Загайкевич вони провели десятки репетицій із живим оркестром. Для зйомок використовували спеціальні раритетні мікрофони. Один режисер привіз з Лос-Анджелесу, інший з Будинку радіо в Лондоні.
13.  Щоб відтворити випуск радянського кіножурналу «Кінооко», присвячений першому радянському трактору, режисер використовував раритетну кінокамеру Parvo Debrie. Такою ж камерою був знятий фільм Дзиги Вертова «Людина з кіноапаратом», визнаний найкращим фільмом в історії документального кіно.
14.  Для зйомок у фільмі, зняли з постаменту і відреставрували трактор №4, випущений у перший день роботи Харківського тракторного заводу. Оціночна вартість цієї відреставрованої машини сягає понад мільйон доларів.
15.  Частину того, що неможливо було відтворити, знімальна група побудувала. Зокрема, повністю відбудували Харківський вокзал 1932-го року.
16.  Для зйомок епізоду, де незрячих бандуристів везуть на смерть, волонтери власним коштом реконструювали 7 кілометрів вузькоколійної дороги біля міста Гайворон (найдовша вузькоколійка Європи).
17.  Епізодичні ролі у фільмі виконали популярні українські поети Олександр Ірванець (зіграв стенографіста на допиті) та Сергій Жадан (у ролі поета-футуриста Михайля Семенка, страченого у 1937-му році за “участь в Українській фашистській націоналістичній терористичній організації”).
18.  Один з епізодів фільму переносить глядачів за лаштунки харківського театру Березіль, художнім керівником якого був пізніше розстріляний на Соловках драматург Лесь Курбас.
a.    У фільмі відтворена сцена підготовки вистави “Мина Мазайло” (пізніше забороненої  на понад півстоліття). Художник по костюмах Гала Отенко відтворила справжні костюми до цієї вистави у стилі радянського авангарду.
b.    Прообразом героїні Джамали стала невідома актриса театру Березіль, увіковічена скульптором Матвієм Манізером в образі “дівчини з книгою” у композиції пам’ятника Тарасу Шевченку в Харкові.
ПОВОДИР (THE GUIDE) Старт в Україні: 12 листопада 2014
Режисер: Олесь Санін («Мамай»).
Сценарій: Олесь Санін, Олександр Ірванець, Ірен Роздобудько, Пол Волянські.
Оператор-постановник: Сергій Михальчук  («Параджанов», «Коханець», «Las Meninas»).
Художник-постановник: Сергій Якутович, Влад Одуденко. Композитор: Алла Загайкевич. Автор пісні «Квіти мають очі» — Джамала.
Продюсери: Максим Асадчий («Брати. Остання сповідь»), Ігор Савиченко («Зелена кофта»), Олесь Санін.
В ролях: Станіслав Боклан («Страсті за Чапаєм», «Дев’ять життів Нестора Махно»), Антон Святослав Грін, Джамала, Олександр Кобзар («Чемпіони з підворіття», «Матч»), Джеф Барел («Німфоманка», «Примара», «Пандорум»).

Трейлер С

Трейлер D